KomiksFEST! > 2007 > Výstavy > Karel Jerie: Šifra Mistra Hanky a jiné příběhy
Sifra Mistra Hanky

Karel Jerie: Šifra Mistra Hanky a jiné příběhy

 

Na letošním KomiksFEST!u bude mít premiéru nové komiksové album     Karla Jerieho na scénář Tomáše Hibiho Matějíčka     Šifra mistra Hanky aneb pravdivá historie RKZ, vydané nakladatelstvím Garamond. Oba autoři se pokusili pomocí komiksového média rozehrát příběh, odehrávající se v několika dějových liniích, a to za pomoci různých malířských a kresebných technik, vložených fotografií, faksimilí a odlišného letteringu (písma). "Nechtěli jsme vytvořit další alternativní kousek, které u nás v poslední době vznikají, ale standardní komiksové album a 'experimentovat' na jeho základě. Přenést experiment z undergroundového prostoru do konvenční podoby a přitom zachovat příběh, který má hlavu a patu," říká k tomu výtvarník.

 

   Vernisáž výstavy a autogramiáda proběhne 30. 10. ve 20:00 v Kavárně Lucerna.  

 

Na výstavě     Šifra Mistra Hanky a jiné příběhy budou k vidění originální kresby formátu A3 společně s jejich finální podobou v komiksovém albu. Výstavu doplní ukázky z dalšího autorova alba     Oidipus Rex, které vyšlo letos v květnu, a malovaneho komiksu     Maso.  

           

Karel Jerie

     

        Absolvoval pražskou Výtvarnou školu Václava Hollara a v letech 1999-2005 studoval na AVU v Praze obor malba v atelierech Antonína Střížka a Michaela Rittsteina. Vedle malby se zabývá tvorbou komiksů a ilustrací, vytvořil komiksové romány Oidipus Rex a Šifra mistra Hanky, kratší komiksové práce publikoval ve sbornících Inseminátor, O (ne)mrtvých jen dobré a Architektura a komiks, nebo v časopisech AARGH!, Crew, Pot, Zkrat, Bedeman či Nový Prostor, ilustruje texty pro Reflex, A2, Lidové noviny a Ikarii. Účastnil se desítek výtvarných i komiksových výstav, jeho komiksy byly publikovány v Polsku a na Ukrajině.
                 V kavárně Lucerna se od roku 2005 každý měsíc konají výstavy s názvem ?Umění na papíře? ? vernisáž bývá první úterý v měsíci. Kavárna je otevřena každý den od 10-24h. Palác Lucerna se prezentací výtvarných děl snaží Pražanům i návštěvníkům Prahy představit zajímavé autory grafiky či kresby a zpříjemnit prostředí kavárny Lucerna.      

     

                 Kontakt pro více informací a obrazové materiály k výstavě:        
        Hana Neradová
        mobil: 736 623 331
       e-mail: neradova@lucerna.cz      

     

Ke stažení

  • Tisková zpráva: Šifra Mistra Hanky a jiné příběhy

    Tisková zpráva: Šifra Mistra Hanky a jiné příběhy TZ_Jerie.pdf 118,66 kB

Související

Diskuse