KomiksFEST! > 2009 > Program > KomiksFEST! 2009: Tisková zpráva
KomiksFEST! 2009: Tisková zpráva

 

Ve dnech     31. 10. - 7. 11. 2009 v Praze proběhne čtvrtý ročník nezávislého multimediálního festivalu KomiksFEST! Jako každý rok přinese nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy. KomiksFEST! vznikl v roce 2006 s cílem vyvést komiks v Česku z undergroundu. Již čtvrtým rokem tato mezinárodní přehlídka představuje komiks jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah.     Komiks unlimited.  

 

Festival zahájí v sobotu     31. 10. v Klubovně 2. PATRO (Dlouhá 37, P1) Pakito Bolino z komiksového nakladatelství     Le Dernier Cri (FR). Na programu bude promítání animovaných filmů, exhibice slam poetry a komiksová     módní přehlídka fashion shopu Parazit. Hudba     DJs Tobiáš Jirous a     Radeq Brousil.

 

V rámci festivalu proběhne více než 10 vernisáží výstav komiksových tvůrců v čele s berlínskou postpunkovou legendou     Maxem Anderssonem ze Švédska, Davidem Rubínem ze Španělska a Blexbolexem z Francie. Poprvé v Praze se představí unikátní téměř 70 m dlouhá replika Tapiserie z Bayeux.

 

Vyvrcholením festivalu je     Komiksová sobota 7. 11. v NoD (Dlouhá 33, P1). Celodenní program přinese setkání s festivalovými hosty, přednášky, autogramiády, filmové projekce, vyhlášení 11 kategorií     výročních cen Muriel (předsedou poroty je režisér Jan Balej) nebo aukci limitované autorské edice komiksových conversek.

 

Od 10 do 14 hodin se ve spolupráci s nakladatelstvím Egmont letos poprvé uskuteční také speciální     program pro děti: oslavy 50. narozenin Asterixe, výtvarný workshop s Lelou Geislerovou, komiksová dílna doktora Racka a soutěže.

 

U příležitosti KomiksFEST!u vychází tradičně festivalový katalog s bonusovým DVD (animované filmy) a speciální edice komiksových triček (design: Max Andersson, Andraste, Pasta Oner).

Související