Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2012 > Soutěž ArnalRight menu


Soutěž Arnal

 

Je to už skoro čtvrt století, co Kája Saudek spolu s Ondřejem Neffem   vytvořil jednoho z nejúžasnějších komiksových hrdinů. A protože hrdinů   není nikdy dost, je po roce opět na čase vypustit na scénu druhou várku  komiksových kotrmelín, tentokráte čistě v ženské podobě. Každý jak je mu  libo. Uzávěrka soutěže 11. 10.

Jak na to?

Nakresli na papír nebo tabletem do kompu svůj ŽENSKÝ komiksový charakter, tu úplně nejvíc největší brusičku drápů a majitelku nejlatexovějšího pozadí nebo temnou ženu vamp, co kosí hrdiny svým nalakovaným nehtíčkem. Pošli nám kresbu, spolu s krátkým popisem, co postava umí na arnal(at)superhrdina.com a uvidíš, co bude dál.

Co za to?

Nejzajímavější  a nejlepší komiksová hrdinka alias vyžvejkaná Štěpánka vyhrává pro svého stvořitele zájezd na komiksový festival v Angouleme 2013 pro dvě  osoby. KomiksFEST! ve spolupráci s Erou zařídí dopravu z Prahy do Angouleme, ubytování a vstupné na celý festival. K tomu ještě epesní  sošku Arnala na poličku. Ta bude autorovi slavnostně vnucena v rámci  zakončovacího večírku KomiksFEST!u, 3. listopadu v Bio Oko.
Plejáda nejpovedenějších charakterů komiksových hrdinek bude k vidění online na webu www.superhrdina.com a také v rámci samostatné výstavy v rámci KomiksFEST!u. S trochou štěstí do vašich knihovniček přibude také katalog plný jejich návrhů. Finalisté mohou předvést své umění naživo 4. 11. na vernisáži výstavy v Era světě na Jungmannově náměstí. Zájemci se mohou přihlásit na adrese: arnal(at)superhrdina.com.

A kdo to?

Kdo letos vybere nejlepší ženský charakter?... a bude to hrdinská porota v tomto složení:

Karel Jerie – houbový virtuos, malíř a slovní poeta v jednom guláši. Autor mnoha komiksů a reprezentant české komiksové scény.

Vladimír Strejček – komiksový fanda a kreslíř. Náčelník ilustrátorského studia DRAWetc.

Petr  Krejzek – autor scénáře výtečného space thrilleru Mars44. Spoluautor  scénáře Péráka. Spolutvůrce časopisu Živel. Člen skupiny Bratrstvo.

Janka Fantová – hybná síla Komiksfestu, obdivovatelka a labužnice komiksu. Pionýrka nakladatelství LABYRINT.

Berenika Saudková – malířka a neúnavná bojovnice ve jménu svatého odkazu Káji Saudka.