KomiksFEST! > 2011 > Program > Výstavy > Jiří Zimčík - PLOP! fiction
Jiří Zimčík - PLOP! fiction

Brak a škvár ve všech podobách, imaginární komiksové obálky, filmové plakáty a jiné zběsilosti v slušivém retro stylu, pečlivě vyřezané z barevných kartonů, tvořící jedinečný vizuální zážitek. OBRAZOPOSTER (podrobnosti v článku...)

Obrazopostery - nebo též obrazoplakáty - jsou tvořeny vrstvením barevných papírů (vektorů) nalepených na pevný 1mm černý karton. Obrazoposter má dvě roviny vnímání:
1. z dálky (s odstupem) harmonie barevných ploch, cílená pestrobarevnost obrazoposterů má zaujmout a přitáhnout pozornost
2. zblízka (nebo na dotek), z ochranných důvodů je třeba obrazopostery dávat za sklo, tím však dotykový vjem ztrácí na působivosti. Hrany papíru pak vytvářejí něco jako vrstvy barev zanechávané štětcem na platně, barevný karton umožňuje čistou jednolitost barevné plochy.
Jestliže Vás obrazopostery zaujaly naleznete je také na www.ateliersluj.cz

Jiří Zimčík (*1976)
Vyučen jako truhlář, během svého pestrého života vystřídal mnoho zaměstnání, ale většina z nich se točila kolem knih.V roce 2001 debutoval v magazínu POT, další komiksy otiskl ve sborníku Aargh!, revue Labyrint, časopise Rozrazil a KomiksFEST! revue, antologiích Inseminátor a Kontraband, nebo v italském sborníku No Words. Ilustroval povídky v Ikarii a pro album Radůzy "V salonu barokních dam" nakreslil komiksově laděný booklet. Vytvořil titulkové kresby pro dva dokumenty ČT.
V současné době žije v Hluku a svoji komiksovou tvorbu rozšířil o výrobu obrazů z barevných kartonů.

Související