KomiksFEST! > 2011 > Program > Příběhy 20. století v komiksu
Příběhy 20. století v komiksu

1. listopadu vychází komiksová kniha Ještě jsme ve válce - Příběhy 20. století, určená pro všechny příznivce obrázkových příběhů i pro zájemce o naši nedávnou minulost. Připravilo ji občanské sdružení POST BELLUM, které již deset zaznamenává svědectví válečných veteránů, bývalých vězňů koncentračních táborů, politických vězňů, ale i komunistů a agentů StB a mnoho dalších pamětníků totalitní doby.
Sdružení oslovilo přední české a slovenské tvůrce komiksu, vybralo ze svého archivu třináct zaznamenaných zajímavých vzpomínek a dalo vzniknout unikátnímu počinu nejen na české komiksové scéně, ale také na poli popularizace naší historie.

křest knihy - 29.10. od 17 hod. v Meet Factory - podrobnosti dále v článku...

Knihu Ještě jsme ve válce - Příběhy 20. století spoluvydává nakladatelství Argo a Ústav pro studium totalitních režimů a k dostání bude od 1. listopadu.
Křest knihy proběhne v rámci festivalu KomiksFEST! v sobotu 29. října od 17 hodin v Meetfactory.
Knihu uvede do světa osobně jeden z komiksových hrdinů, generál Tomáš Sedláček podle jehož příběhu je celá kniha pojmenována. Společně s ním můžete v komiksu Ještě jsme ve válce zažít krutost východní fronty i beznaděj komunistických kriminálů.

Galerie