KomiksFEST! > 2011 > Program > Hosté > Peeters, Frederik
Peeters, Frederik

(1974) Rodák ze Ženevy, kde vystudoval vizuální komunikaci, si otevřel dveře do světa v roce 2001 autobiografickým komiksem Modré pilulky. V něm staví na své schopnosti ukázat nám člověka takového, jaký skutečně je a zároveň složit poklonu jeho lidskosti.

V Modrých pilulkách Peeters ukazuje svůj život s HIV pozitivní přítelkyní a jejím malým synem. Nejde však ani o varování ani o osvětu. Všednodenní zobrazení jejich soužití bere nemoci značnou část démoničnosti. Místo toho získáme příběh o síle, lásce a schopnosti překonávat překážky, kde se HIV nakonec stane symbolem pro jakýkoliv problém, která se na první pohled zdá neřešitelný.

Loni Peetersovi česky vyšel první díl sci-fi tetralogie Lupus o dvou vesmírných turistech, kteří touží vyřešit všechny své problémy lovem a zkoušením každé drogy, na kterou narazí. Pak ale potkají dívku, která se ukáže jako učiněný magnet na maléry, a začne jít o život.

Frederik Peeters má na kontě i krátké příběhy pro slavné komiksové časopisy jako Le Drozophile, Bile Noire, Lapin nebo Spirou. Zajímavostí v jeho tvorbě je barevný příběh Pachyderme vycházející z okleštěné americké komiksové vizuality 40. let.

http://frederik.peeters.free.fr/

Pátek 4.11. (18.00) vernisáž výstavy

 

1. Podzemní antikvariát, Hybernská 22 (31.10. – 13.11.)

 

Sobota 5.11. (19.00) beseda

 

Bio Oko, F. Křížka 15