KomiksFEST! > 2011 > Aktuality
Aktuality

13 KOMNAT KOMIKSU

13 komnat komiksu je rozsahem prezentovaných prací ojedinělá výstava špičky domácí autorské scény. Vernisáž proběhne v sobotu 21. července od 16 hodin za přítomnosti autorů. Zároveň proběhne křest zámeckého kalendáře na rok 2013 sestavený z dvanácti obrazů nově vytvořených zúčastněnými autory přímo u příležitosti celé akce.

KOMIKSOVÁ SOBOTA 29. 10. 2011

Komiksový program zahájí dětské dopoledne (10.00–13.00): výtvarné dílny pro děti, plackostroj, křty knih a soutěže s Albatrosem.

Hlavní program (15.00–24.00) proběhne ve všech prostorech MeetFactory. Tradiční setkání se zahraničními hosty, besedy a přednášky, autogramiády, workshopy, divadlo, filmové projekce a křty nových komiksů. Novinkou v letošním ročníku je manga, které bude věnována samostatná sekce.

Vstupné: 50 Kč

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ / SOBOTA 5. 11. 2011

Slavnostní večer (19.00–24.00) zahájí v poetickém duchu přednáška Frederika Peeterse, po ní nastoupí adrenalinový souboj týmu Secret Wars (Emil Norm a Luke Tomski) versus DRAWetc (Vladimír Strejček a Viktor Hoschl), slavnostní vyhlašování výročních cen MURIEL a nové ceny pro nejlepšího superhrdinu/superpadoucha ARNAL.
Plus filmové noční překvapení.

Vstupné: 50 Kč

Bio Oko, Fr. Křížka 17, Praha 7

Tisková zpráva: KomiksFest! 2011

 

Ve dnech 28. 10. - 5. 11. 2011v Praze proběhne šestý ročník mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST!, jehož mottem zůstává Komiks unlimited!. Festival tradičně pořádá revue Labyrint a Seqence, občanské sdružení na podporu komiksu. Hlavními partnery letošního ročníku jsou Dopravní podnik hl.m. Prahy a BU2R.

 

Festival zahájí v pátek 28. 10. Open party v klubovně 2.patro. Hlavní část programu proběhne během „komiksové soboty“ 29. 10. v MeetFactory, kde návštěvníci mohou debatovat s famózním autorem obálek Sandmana Davem McKeanem či ruským výtvarníkem Konstantinem Komardinem. Čestí autoři si zatančí Komiksovou ChaChu, na níž představí své projekty a nebude chybět ani manga sekce.

 

(podrobnosti o programu dále v článku)

KIX - komiksové noviny

KIX - první číslo komiksových novin na nichž se podílí Jaromír Plachý, David Kakalík, Vladimir 518, Jiří Franta a David Böhm. http://kixkix.cz

Večírek a první výtisky budou v úterý 1. listopadu 2011 v Cafe Nábřeží - Hořejší nábřeží, Praha 5 (www.nabrezi.net)

Právě vyšla KomiksFest! revue 05

S redesignovanou obálkou se po kratší odmlce vrací komiksový magazín nejenom za těmi, kdo si oblíbili každoroční podzimní festival KomiksFEST!, ale především za těmi, kdo jsou zvědaví na tvorbu současných a mladých autorů – z tuzemska, Evropy i zámoří, zjednodušeně řečeno za všemi, které baví tzv. nezávislý komiks.

K dostání na e-shopu KomiksFest!u - ZDE

KOMIKSFEST! 2011

Šestý ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! proběhne ve dnech     28. 10. až     5. 11. 2011 v     Praze. Mezi zahraničními hosty se objeví francouzský výtvarník Pascal Rabaté, oceněný letos za nejlepší režii na karlovarském filmovém festivalu, a Frederik Peeters ze Švýcarska, autor známého komiksu Modré pilulky o vztahu s HIV pozitivní dívkou. Festival zahájí Konstantin Komardin z Ruska, autor oficiálního plakátu a samozřejmě se představí i kompletní špička české komiksové scény.

KomiksFEST! a Big Book Brotherhood vyhlašují soutěž o nejlepší komiksovou postavu

 

Letošní KomiksFEST! přichází s novou soutěží určenou všem kreativním fanouškům komiksu. Do soutěže pojmenované     ARNAL po legendárním hrdinovi z alba Káji Saudka „Arnal a dva dračí zuby“ mohou tvůrci přihlásit vlastní komiksovou postavu – superhrdinu i superpadoucha.     Uzávěrka soutěže ARNAL je     9.10. Pořadatelé vítěze vyhlásí na závěrečné akci v Bio Oko 5.11.

Právě vychází IBIKUS ve zpracování Pascala Rabatého

Ibikus, geniální přepis románu Alexeje Tolstého, černá bajka o lidském údělu, pochází z dílny Pascala Rabatého, jednoho z nejnadanějších komiksových autorů své generace. Když vyměnil tužku za kameru, byla z toho na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech cena za režii za jeho druhý film Prázdniny u moře.

KomiksFEST! revue 05

 

   25. září vychází nové číslo komiksového magazínu KomiksFest! revue.

 

Autoři čísla: Lilli Carré (USA), Kuba Woynarowski (PL), Max Estes (USA/N), Konrad Beck (CH), Reinis Petersons (LV), Knut Larsson (S); Vojtěch Šeda, Václav Šlajch, Marek Pokorný, Karel Jerie, Ticho762, Tereza Tydlitátová

 

    100 stran, velký formát, barevný tisk, 150 Kč
   vydává Seqence & Labyrint