KomiksFEST! > 2011
Autorská výstava Petra Korunky - Radiator & Recyklator

Uvidíte mj. i ukázky z připravovaného 2. dílu Radiatora & Recyklatora - tak trochu jiného komiksu o hrdinech.

od 26.5. do 31.12. ve foyer Univerzity Pardubice

26.5. 8.30-11.00 workshop s Petrem Korunkou pro žáky a studenty základních a středních škol

Aktuálně na Komiksárium.cz

Lady Mechanika není Terminátor

RECENZE > Lady Mechanika opravdu není ženský Terminátor ani jeho utajená družka. Nepohybuje se v budoucnosti, ale na sklonku 19. století v alternativním světě, kde Británie vládne celé zeměkouli, a který je založen na parní energii, vzducholodích a technice mechanických hejblat. To vše naroubované na secesně viktoriánskou podnož. Spíše je to taková steampunková Lara Croft ve staženém korzetu …Pokračování textu Lady Mechanika není Terminátor →

 

K

Další večer komiksového cyklu v Domě čtení v Praze - Strašnicích. Tentorát vás čeká přednáška Pavla Kořínka – Současný alternativní komiks a setkání s autorem tvořícím pod jménem HZA Bažant.

Alois Nebel na turné s kapelou Priessnitz

 

Minulý týden odstartovalo koncertem v Jeseníku     Alois Nebel Tour 2011     skupiny Priessnitz.

 

   Film, který        vzniká     v mezinárodní koprodukci     společností Negativ, Česká televize, Tobogang a Pallas Film se     v současné době dokončuje a do českých kin     bude uveden    v říjnu letošního roku.

 

Koncerty, na nichž zazní písně z více než dvacetileté tvorby skupiny Priessnitz,          budou doprovázeny velkoplošnou projekcí animovaných sekvencí z filmu Alois Nebel     v režii VJ Clada.