KomiksFEST! > 2010 > Program > Komiksová sobota v NoD




Komiksová sobota v NoD

 

    KomiksFEST! vyvrcholí       celodenním programem v NoD.
    10:00–13:00 program pro děti (komiksové dílny, workshopy, soutěže, filmy...)
   15:00–24:00 prezentace zahraničních hostů, přednášky, divadlo, filmy, výstavy, autogramiády, prodej knih a triček, Ceny Muriel 2010...  

 

   VSTUP: 80,- (děti: 30,-)

 

(podrobný program a pozvánka v článku)

                   

KOMIKSOVÁ SOBOTA – HLAVNÍ PROGRAM (15:00–24:00, vstup 80,-)

       

         

               
  •                              VELKÝ SÁL                          
  •          

       

       

          15:00             Svět podle Fagi          
         Divadlo DNO převedlo facebookový fenomén Fagi na divadelní prkna +             křest knihy Jsem Fagi        

       

          16:00             Peanuts Unlimited!          
         Parta kolem Charlieho Browna a Snoopyho pod drobnohledem Michala Jareše        

       

17:00           Kruanova dobrodružství – beseda s Vlastimilem Tomanem o připravovaném filmu Kruan

       

18:00           Kája Saudek a jeho díla – beseda s Ondřejem Müllerem a Ondřejem Neffem

       

19:00           Emmanuel Guibert – přednáška francouzského výtvarníka o vzniku komiksu Alanova válka

       

20:00           Slavnostní předávání komiksových cen Muriel 2010

       

          21:30             Oktobriána, Leninova dcera          
         levicová mystifikace v režii Jana Lepšíka        

       

          22:00             Filmové překvapení pro fajnšmekry          
         (animovaný film z roku 1972)        

       

         

               
  •                              MALÝ SÁL                          
  •          

       

       

15:00           Nevidění hrdinové II – svérázné filmové adaptace komiksových hrdinů (Josef Blažek)

       

16:00           Studuj komiks a ilustraci – prezentace Ústavu umění a designu v Plzni (Bára Šalamounová)

       

16:30           Amanita Design – filmová projekce

       

          17:00             O komiksovém scénáři (Lucie Lomová)
         + vyhlášení soutěže             ČEKÁRNA        

       

18:15           Disability in American Superhero Comics (José Alaniz, USA)

       

PLUS

       

17:00 bar NoD – křest knihy           Alanova válka 3 + autogramiáda Emmanuela Guiberta (Francie)

       

PLUS

       

22:00 hudba Radio Wave DJ Sessions (Iva 8bittová, DJ Ultramilan)

       

PLUS

       

jednodenní           výstava připravovaného komiksu           Chyba (nakl. Lipnik)

       

PLUS

       

prezentace nových knih, nakladatelství, projektů, vyhlášení soutěží, prodej knih a komiksových předmětů se slevou + AUTOGRAMIÁDY domácích tvůrců: Jaromír Plachý (Krychle a koule), Nikkarin (130), Aargh! výroční speciál, ČVUTIX, Egypťan ad.

                               

         KomiksFest! pro děti s Albatrosem (10:00-14:00, vstup 30,-)        

       

          beseda s             Ondřejem Müllerem „Jak psát a kreslit komiks“
         křest knihy             Neobyčejná dobrodružství Adély Blanc – Sec (Jacques Tardi)        

       

          komiksové a výtvarné dílny:
          *výtvarná dílna s             Renatou Fučíkovou (ilustrátorkou knihy Mojmír)
          *Doktor Racek a Babočky (            Milada Rezková,             Lukáš Urbánek)
          *Stromovka (            Míša Kukovičová)
          *kreslířský workshop s Kájou a Filipem (            Tomáš Chlud)
          *malování na obličej (            Karel Jerie)
         *výroba komiksových placek a soutěže o knihy...        

           

Související

Galerie