KomiksFEST! > 2010 > Program > Filmy
Filmy

Chronopolis (1982)

 

Chronopolis režiséra Piotra Kamlera je obrovské město kdesi ve vesmíru. Jeho obyvatelé mají na práci jedinou věc – vyrábět čas. Vytvoří tak všechny možné momenty, se kterými si pak záhadně pohrávají. Navzdory monotónnosti nesmrtelného života žijí v očekávání – během setkání určitého momentu s lidskou bytostí se má přihodit důležitá událost.

Mladé šelmy v KOMIKSové kůži No. 3

 

    Krátké animované filmy předznamenají divadelní představení.
         31.10. filmy       Jana Bubeníčka    
         2.11. filmy       Zdeňka Durdila      

Pobaltská mise: Litevská retrospektiva / Ozvěny AniFestu

 

Ojedinělá a na našem území svého druhu zřejmě i první přehlídka od počátku 20. století až po současnost. Celkem bude uvedeno 16 filmů s rozmanitou tematikou; od pohádkových motivů přes filozofické črty až po sociální problematiku. Snímky se vyznačují nadhledem. A některé i velmi svébytným humorem. Z animačních stylů se představí filmy loutkové, kreslené, filmy využívající techniku plošek, stínového divadla a v neposlední řadě i novodobé počítačové technologie. V retrospektivě převažují autorské debuty vyznačující se značnou vynalézavostí, hravostí a hledáním nových alternativních cest v průřezu jednoho století.

Idiots and Angels (2009) / Ozvěny AniFestu

 

Nejnovější celovečerní film Billa Plymptona je černou komedií, ve které můžeme nalézt inspiraci filmem noir, westerny Sergio Leoneho či dílem Charlese Bukowskiho. Jak již předcházející výčet napovídá, Plympton si tentokrát nechal na vizuální stránce skutečně záležet, zároveň nám však předkládá i zajímavý příběh rozervaného muže bojujícího s dobrem v sobě samém, a to mnohdy hodně rázným způsobem.

Alois Nebel

 

Večer věnovaný železničářské legendě ze Sudet, komiksovému hrdinovi Aloisu Nebelovi. Vystoupí režisér filmové adaptace Tomáš Luňák a další hosté, kteří     představí několik ukázek z        připravovaného filmu, jenž vzniká metodou rotoskopie.

 

Hudební doprovod Jaromír 99 & Neuwerth.