KomiksFEST! > 2010 > Program > Divadla
Divadla

Vojta Švejda – Metamorphósis famfuláre

 

Jean Baptiste Bombardon a jeho kolega Plomba nonšalantně vystřelují šípy nonsensu na šedou ealitu všedního dne. Tentokrát na téma komiks. Představení je založeno na opakování jednotlivých gest, které se rytmizací a dynamizací mění v gesto jiné, vytvoří obraz a z něj se pak rozvíjí další situace i příběh.

Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát!

 

Uvádí Monstrkabaret Freda Brunholda a Nablízko o.s.

 

Německý literární gigant Hermann Schlechtfreund vyhlašuje víkendový seminář tvůrčího psaní. Na předražený workshop se však dostaví jen jediný adept. Čeká ho tvrdá a nekompromisní lekce, při které si sáhne doslova na dno. Každé z představení je variantou temně groteskních nočních rozhovorů na různá témata. Pan Schlechtfreund Jožku Lipnika pravidelně pranýřuje, ponižuje a zesměšňuje. Jejich krutý vztah trvá už dlouhá léta a má podobu drogové závislosti.

Pixy

 

Hra Pixy je volně inspirovaná stejnojmenným švédským komiksem     Maxe Anderssona. Dominantní je vypjatý příběh, černý humor, pohyb na hraně ještě korektních témat, téměř filmový rytmus vyprávění. I celková vizuální stylizace odpovídá ponuré atmosféře příběhu a prostředí. Dalším silným prvkem je filmový rytmus vyprávění.

 

Nejen v předloze, ale i v kombinaci loutek, hraných pasáží, roztodivných kompozic a nástřihů vzniká nový dynamický tvar, podpořený původní minimalistickou hudbou skladatele Víta Bruknera (Buchty a loutky).

Velké putování Vlase a Brady

 

Loutková inscenace s živými herci. Výpravné představení vzniklo na motivy komiksu Františka Skály, který je rovněž autorem scénografie a textů písní.

Divadlo Dno – Svět podle Fagi

 

Na začátku roku 2010 se na FaceBooku objevila komiksová postava Fagi. Divadlo DNO ji oslovilo a jako první může hrát její komiksy na prknech. Divoké písně, co nezařadíte, ale si na ně zařádíte. Ujeté loutky, co ujely a vás tu nechaly. Slovní smyčky, co se na nich jde oběsit. Kabaret, improvizace, písně, humor, zběsilost i v srdci.

Oktobriána, Leninova dcera

 

Levicová mystifikace v režii Jana Lepšíka inspirována komiksem Petra Sadeckého a jeho smyšlenou hrdinkou Octobrianou. Superžena nadpřirozených schopností a zvrácených sexuálních choutek. .....

Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! No. 11

 

Repríza jedenáctého pokračování nekonečného divadelního sitcomu Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát     v Divadle Komedie.