KomiksFEST! > 2010 > Pro média > KOMIKSFEST! 2010: Programové tipy
KOMIKSFEST! 2010: Programové tipy

 

KomiksFEST! se nezadržitelně blíží a jako každý rok je připraven celotýdenní program. Jaké hlavní tipy si zapsat do diáře už nyní…

 

   Open-party KomiksFEST!  

 

30.10. (od 19.00) MeetFactory, Ke Sklárně 15, vstup 50,-

 

Festival zahájí vernisáží výstavy     M.A.D. – Snové krajiny komiksu od Moki, Amanita design a DRAWetc.; křest knihy 130: Hodní, zlí a oškliví (Nikkarin); koncert GHOSTMOTHER + BASTARD DJs; promítání animovaných filmů, FashionShop PARAZIT uvede divadelní módní přehlídku, písečná exhibice SANDMAN a benefiční aukce komiksových CONVERSE pro Krtka. (..více podrobností v článku..)

 

Pondělí 1.11. můžete strávit v kině Atlas na programu, který jsme pro vás připravili společně s AniFestem.     KomiksFEST! a Anifest uvádí:  

 

(17.00) Ozvěny AniFestu – Litevská perspektiva

 

(19.00) Pavel Ryška – přednáška na téma webkomiks

 

(21.00) Idiots and Angels od Billa Plymptona

 

Kino Atlas, Sokolovská 371/1

 

V úterý 2.11. si do diáře poznamenejte vernisáž výstavy     Divoký východ  

 

(18.00) Komiksy z Východu u nás předvede hned několik zástupců: ukrajinský rodák a autor vizuálu Igor Baranko představí svoje dosavadní dílo. Slovinský časopis Stripburger přiveze výstavu Greetings from Cartoonia, na které spolupracovalo 12 evropských výtvarníků. Perličkou v tomto trojlístku je lotyšská výstava Poslední sirka, nebo-li komiks na krabičkách od sirek.

 

Novoměstská radnice – věž, Karlovo nám. 1 (do 21.11.)

 

Ve čtvrtek 4.11. přijíždí hlavní host     Emmanuel Guibert a zahájí svou výstavu Le Japonaise. Vernisáž výstavy (v 18.00), která vznikla na základě cestovního deníku z roku 2007 během jeho pobytu v zemi vycházejícího slunce.

 

Francouzský institut, Štěpánská 35 (do 10.1.)

 

Pátek 5. 11. patří českým výtvarníkům a to hned na dvou výstavách:

 

   Luděk Pešek Pachl:        Pravda a láska by už k***a konečně měla zvítězit nad lží a nenávistí  

 

(18.00) vernisáž výstavy + vyhlášení výsledků soutěže TATTOO KOMIKS

 

Galerie Tribo, Lidická 8 (do 15.1.)

 

   Phantastyx  

 

(19.30) vernisáž výstavy erotických komiksů mladých českých výtvarníků

 

Knihkupectví a kavárna Řehoře Samsy, Vodičkova 30 (do 26.11.)

 

   KOMIKSOVÁ SOBOTA 6.11.

 

Roxy/Nod, Dlouhá 33, odpolední program (15.00–24.00), vstup 80,-

 

O dopolední program se postará     KOMIKSFEST! pro děti s Albatrosem (10.00–13.00), kde bude pokřtěna kniha Jacquese Tardiho Neobyčejná dobrodružství Adély Blanc-Sec.

 

Odpolední program bude probíhat jako každoročně ve dvou sálech. Můžete se těšit na divadelní adaptace komiksů, filmové projekce, křest knih a autogramiády. Na programu jsou besedy s Emmanuelem Guibertem, Vlastimilem Tomanem či Ondřejem Neffem. Do světa Peanuts vás zavede Michal Jareš, Lucie Lomová si vezme na starost psaní komiksových scénářů a José Alaniz z Washingtonu bude přednášet o americkém komiksu. Večer vyvrcholí slavnostním předáním cen Muriel.