KomiksFEST! > 2010 > Muriel
Muriel

     

Co je Muriel?

   

     Muriel, to je jedna z nejkrásnějších postav domácího komiksu.       Muriel, to je půvabná, leč nikterak křehká kráska z pera Káji Saudka, hrdinka komiksů Muriel a andělé a Muriel a oranžová smrt.       Muriel, to je komiksové ocenění, jímž KomiksFEST! udílí své uznání komiksovým příběhům a dalším, tematicky blízkým projektům za poslední rok.

   

O udělení ceny Muriel rozhodují v deseti kategoriích       dvě poroty. Jedna porota je odborná, složená zejména z publicistů oborových webů a komiksových aktivistů, a druhá, hlavní, je složena z tvůrců ne přímo komiksových, ale z výtvarníků, designerů, překladatelů, scenáristů a dalších autorů, kteří mají ve své působnosti a zájmech ke komiksu blízko. Autorem       skleněné sošky Muriel je výtvarník František Kocourek.

   

Cena Muriel částečně navazuje na ocenění       comiCZawards, udílená v minulosti na fanouškovském setkání comiCZcon. Oproti spíše vnitrokomunitním comiCZawards se Muriel snaží být čitelnější a věrohodnější vůči veřejnosti.

 

Výsledky: Muriel 2010

 

V sobotu 6.11.2010 byly v rámci závěrečného programu KomiksFEST!u slavnostně vyhlášeny     Ceny Muriel 2010. Výsledky naleznete v článku....

MURIEL O MURIEL A KOMIKSU: ROZHOVOR S MURIEL ANTON

 

   Muriel Anton, generální ředitelka Vodafone ČR  

 

Časopis ČILICHILI by nikdy nebyl tak populární bez trvalé spolupráce s umělci jako Nikkarin, Eric Sevigny z Kanady, Ollie Bland z Británie a desítkami dalších z celého světa. Komiks je prostě univerzální komunikační médium s ideálním příklonem k chytrému humoru a vizuální působivosti.

Muriel 2009

 

archiv

Muriel 2008

 

archiv

Muriel 2007

 

archiv