KomiksFEST! > 2010 > Aktuality > Filmová adaptace kultovního komiksu Alois Nebel je dokončena
Filmová adaptace kultovního komiksu Alois Nebel je dokončena

 

Dlouho očekávaná     filmová adaptace kultovního komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přinášející tajemný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Sin City nebo Valčík s Bašírem     je dokončena a     do české distribuce vstoupí 29. září.

 

K realizaci filmu použil režisér Tomáš Luňák     poprvé v české kinematografii unikátní technologii kombinující hraný a kreslený film...

 

Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel (    Miroslav Krobot). Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha. Nejčastěji se mu v ní zjevuje Dorothe (    Tereza Voříšková), oběť násilného odsunu Němců po 2. světové válce. Šedivé dny na nádraží v Bílém Potoce na sklonku socialismu líně plynou, výhybkář Wachek (    Leoš Noha) společně se svým otcem (    Alois Švehlík) kšeftují s důstojníky sovětské armády. Poklidnou atmosféru naruší jednoho dne Němý (    Karel Roden), který překročí hranice se sekyrou v ruce, aby pomstil svoji matku. Halucinace nakonec Nebela přivedou do blázince a přijde o místo výpravčího. Vydá se do Prahy hledat jinou práci u dráhy a na Hlavním nádraží najde svou životní lásku, toaletářku Květu (    Marie Ludvíková). Nebel se rozhodne vrátit zpátky do hor, aby se znovu setkal s Němým a souboj s temnými stíny minulosti dovedl do konce. V dalších rolích se ve filmu objeví     Marek Daniel,     Ondřej Malý,     Simona Babčáková a     Ivan Trojan.

 

    Teaser (první krátká upoutávka na film) k vidění zde: http://www.aloisnebel.cz/teaser.php?lang=cz    
   Více informací na www.aloisnebel.cz      

Galerie