KomiksFEST! > 2010 > Aktuality > Alois Nebel na turné s kapelou Priessnitz
Alois Nebel na turné s kapelou Priessnitz

 

Minulý týden odstartovalo koncertem v Jeseníku     Alois Nebel Tour 2011     skupiny Priessnitz.

 

   Film, který        vzniká     v mezinárodní koprodukci     společností Negativ, Česká televize, Tobogang a Pallas Film se     v současné době dokončuje a do českých kin     bude uveden    v říjnu letošního roku.

 

Koncerty, na nichž zazní písně z více než dvacetileté tvorby skupiny Priessnitz,          budou doprovázeny velkoplošnou projekcí animovaných sekvencí z filmu Alois Nebel     v režii VJ Clada.

 

upoutávka na turné Priessnitz s Aloisem Nebelem - http://www.youtube.com/watch?v=-0EeP_rLb8Q  

 

On se narodil v Jeseníku, je mu okolo padesáti a pracuje jako výpravčí v zapadlé železniční stanici Bílý Potok. Ona je toaletářka z pražského Hlavního nádraží, miluje železničáře, Václava Neckáře a pořádek.     Alois a     Květa, v podání     Miroslava Krobota a     Marie Ludvíkové, prožijí neobvyklý příběh lásky v novém celovečerním filmu     Alois Nebel, který je adaptací úspěšné     komiksové trilogie autorů     Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99. O víkendu odstartovalo koncertem v Jeseníku     Alois Nebel Tour 2011 skupiny     Priessnitz, jejíž vůdčí postavy se autorsky podílejí na vzniku filmu. Zpěvák skupiny     Jaromír Švejdík, je pod pseudonymem     Jaromír 99 podepsán jako spoluautor scénáře a výtvarník filmu, kytarista     Petr Kružík skládá pro film hudbu.

 

Film debutujícího režiséra     Tomáše Luňáka bude prvním českým celovečerním filmem natočeným     technologií rotoskopie, která     kombinuje hraný a animovaný film - záběry natočené s herci jsou překresleny ve výtvarném stylu komiksové předlohy. Diváci tak budou mít díky této technologii možnost vidět v kreslené podobě vedle Miroslava Krobota a Marie Ludvíkové v dalších rolích např.     Karla Rodena,     Leoše Nohu, Aloise Švehlíka nebo čerstvého držitele Českého lva     Ondřeje Malého. Film, který vzniká v     mezinárodní koprodukci společností Negativ, Česká televize, Tobogang (Slovensko) a Pallas Film (Německo)     s rozpočtem přes 75 miliónů korun, se v současné době dokončuje a do českých kin bude uveden v říjnu letošního roku. Ze zahraničních filmů byly stejnou nebo podobnou technologií natočeny     kultovní filmy Temný obraz (A Scanner Darkly) režiséra Richarda Linklatera nebo     Sin City Franka Millera a Roberta Rodrigueze.

 

www.aloisnebel.cz