KomiksFEST! > 2010 > Aktuality
Aktuality

KomiksFEST! 2011

 

6. ročník mezinárodního multimediálního festivalu KomiksFEST! proběhne v Praze ve dnech 28.10.-5.11.2011.

Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! No. 11

 

Repríza jedenáctého pokračování nekonečného divadelního sitcomu Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát     v Divadle Komedie.

výstava Micha Hirt - sítotisk & komix z Berlína + workshopy

 

Přijďte si prohlédnout výběr plakátů Michy Hirta, umělce z berlínské nezávislé scény a autora sítotiskových plakátů, grafických novel a krátkých animových filmů.

 

    tvůrčí kavárna       Vypálené Koťátko, Mařákova 5, Praha 6
         vernisáž 15.2. od 19 hodin      

v únoru v Domě čtení - komiksové setkání - Jiří Grus a Tomáš Prokůpek

 

Další večer komiksového cyklu v Domě čtení v Praze - Strašnicích. Tentorát vás čeká setkání s     Jiřím GRUSEM, jednou z nejvýraznějších postav současného českého komiksu a s     Tomášem PROKŮPKEM, který uvede přednášku     Dějiny československého komiksu 1.

Dům čtení uvádí setkání s komiksovými tvůrci

 

První večer komiksového cyklu v Domě čtení v Praze - Strašnicích. Na programu je přednáška     Sebastiana Chuma –     Úvod do teorie komiksu, během níž budete moci sledovat při práci výtvarníka     Karla Jerieho. V druhé části večera bude     Karel Jerie mluvit o své tvorbě a diskutovat s vámi.

Octobriana, Leninova dcera - loutkový komiks

 

Teatro NoD uvádí v neděli 16. ledna představení     Octobriana, Leninova dcera - loutkový komiks inspirovaný knihou Petra Sadeckého "Octobriana and the Russian underground"...

novinka - Cyril Pedrosa: Tři stíny

 

Nakladatelství Sýpka právě vydává     Tři stíny od Cyrila Pedrosy.

 

k dostání i přes      eShop         KomiksFESTu  

Ricardo Liniers - beseda

 

Institut Cervantes zve na besedu s argentinským kreslířem     Ricadem Liniersem u příležitosti českého vydání jeho knihy     Macanudo.

 

Akce se koná se ve spolupráci s Velvyslanectvím Argentiny v     Institutu Cervantes 19.1. od 18h a bude tlumočena do češtiny.

Goethe-Automat: Noc komiksu a literatury v pražském Goethe-Institutu

 

sobota 27.11. * Dům na Masarykově nábřeží 32 se o sobotní noci promění v "automat", v němž se bude odehrávat     nevšední kulturní program napříč žánry, bez jazykových bariér a to i v prostorách, jež pro veřejnost obvykle zůstávají uzavřeny... vernisáž výstavy „Komiks, manga a spol. / Nová německá komiksová kultura“...komiksová čítárna... (    podrobnosti o programu v článku)

Výsledky: Muriel 2010

 

V sobotu 6.11.2010 byly v rámci závěrečného programu KomiksFEST!u slavnostně vyhlášeny     Ceny Muriel 2010. Výsledky naleznete v článku....