KomiksFEST! > 2010
Tisková zpráva: KomiksFest! 2010

 

Poslední sobotu v říjnu začne v Praze již pátý ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST!

 

Hlavní program se uskuteční ve dnech     30. 10. až 6. 11. 2010 na patnácti místech po celé Praze    . Festival vznikl v roce 2006 s cílem vyvést komiks v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní „Komiks unlimited“     a jako každý rok přinese nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy.     (podrobnosti z programu naleznete v článku...)  

Aktuálně na Komiksárium.cz

 

ČEKÁRNA: PRODLOUŽENÍ SOUTĚŽE DO 20. ŘÍJNA

 

Není proč čekat! Posílejte své scénáře na téma Čekárna a čekání. Soutěž o nejlepší z nich byla     prodloužena do 20. října.

 

Podrobnosti scénáristické soutěže Čekárna.

Soutěž: Hlasujte o nejlepší tenisky

                                         
                                 Hlasujte o nejoriginálnější pár.                                          
           

Reprezentativní kolekce mladých českých výtvarníků vznikla ve spolupráci festivalu KomiksFEST! a Converse. Aukce proběhne během zahájení 5. ročníku festivalu KomiksFEST!               30. 10. 2010 v pražské MeetFactory a               kompletní výtěžek bude předán Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek.

                             

Soutěž: Tattoo Komiks

 

Hledáme nejlepší komiksové tetování! Jestli máš takovou kérku nebo ji má tvoje kámoška, soused nebo třeba vrátnej, tak je vyblejskni a pošli jako MMS. Vítěz vyhraje super tetování v salonu Tribo.

Komiksová scenáristická soutěž: Čekárna

 

Festival KomiksFEST! a DRAWetc. graphic artelier vyhlašují soutěž o nejlepší komiksový scénář. Čekáte na svou šanci? My čekáme na vaše příběhy! Co všechno se může odehrát při čekání – na doktora, na vlak, na slávu, na partnera, na život či na smrt?

 

         Tři vítězné komiksové scénáře budou zpracovány předními českými výtvarníky.
   Scenáristy odměníme navíc festivalovým trikem a knihami. Vítězné práce budou otištěny v KomiksFEST! revue. ... (zadání a podrobnosti dále v článku)...  

Lovecká sezona - souhrnná monografie Karla Jerie

 

První souhrnná monografie výtvarníka     Karla Jerie (1977), absolventa Akademie výtvarných umění a známého autora komiksů. Publikace obsahuje více než sto reprodukcí obrazů, několik krátkých komiksů a dosud nepublikovaný komiksový příběh "Čtyřlístek vrací úder". To vše je doplněno odbornými texty (Tučková, Štěpán, Prokůpek, Coty, Schustermann, Meszáros, Weidmann a Korýtko) i komentáři autorovými.     K dostání na našem      e-shopu    .

O PŘIBJEHI - komiksová trilogie (Ferko, Keva a Albína)

 

    Dokumentární komiksy zpracovávající vyprávění tří českých a slovenských Romů.
    Každá kniha je stejně jako její hrdinové jiná jak obsahem, tak strukturou i výtvarným zpracováním. Co je spojuje, je snaha autorů zprostředkovat slovem i obrazem svůj dojem
   ze setkání se třemi silnými a originálními osobnostmi.  

 

Jednotlivé příběhy i celou trilogii můžete zakoupit na našem e-shopu. ...