KomiksFEST! > 2010
Divoký východ

 

Výstava „Divoký Východ“ prezentuje tři zahraniční projekty.     Ukrajinský rodák     Igor Baranko (a autor vizuálu KomiksFEST!u 2010) představí svoje kresby. Kultovní     slovinský časopis     Stripburger přiveze výstavu Greetings from Cartoonia, na které spolupracovalo 12 evropských výtvarníků. Perličkou v tomto trojlístku je     lotyšská expozice The Last Match (Poslední sirka), která představuje komiks na krabičkách od sirek.

Aktuálně na Komiksárium.cz

 

Oktobriána, Leninova dcera

 

Levicová mystifikace v režii Jana Lepšíka inspirována komiksem Petra Sadeckého a jeho smyšlenou hrdinkou Octobrianou. Superžena nadpřirozených schopností a zvrácených sexuálních choutek. .....

Divadlo Dno – Svět podle Fagi

 

Na začátku roku 2010 se na FaceBooku objevila komiksová postava Fagi. Divadlo DNO ji oslovilo a jako první může hrát její komiksy na prknech. Divoké písně, co nezařadíte, ale si na ně zařádíte. Ujeté loutky, co ujely a vás tu nechaly. Slovní smyčky, co se na nich jde oběsit. Kabaret, improvizace, písně, humor, zběsilost i v srdci.

Velké putování Vlase a Brady

 

Loutková inscenace s živými herci. Výpravné představení vzniklo na motivy komiksu Františka Skály, který je rovněž autorem scénografie a textů písní.

Pixy

 

Hra Pixy je volně inspirovaná stejnojmenným švédským komiksem     Maxe Anderssona. Dominantní je vypjatý příběh, černý humor, pohyb na hraně ještě korektních témat, téměř filmový rytmus vyprávění. I celková vizuální stylizace odpovídá ponuré atmosféře příběhu a prostředí. Dalším silným prvkem je filmový rytmus vyprávění.

 

Nejen v předloze, ale i v kombinaci loutek, hraných pasáží, roztodivných kompozic a nástřihů vzniká nový dynamický tvar, podpořený původní minimalistickou hudbou skladatele Víta Bruknera (Buchty a loutky).

Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát!

 

Uvádí Monstrkabaret Freda Brunholda a Nablízko o.s.

 

Německý literární gigant Hermann Schlechtfreund vyhlašuje víkendový seminář tvůrčího psaní. Na předražený workshop se však dostaví jen jediný adept. Čeká ho tvrdá a nekompromisní lekce, při které si sáhne doslova na dno. Každé z představení je variantou temně groteskních nočních rozhovorů na různá témata. Pan Schlechtfreund Jožku Lipnika pravidelně pranýřuje, ponižuje a zesměšňuje. Jejich krutý vztah trvá už dlouhá léta a má podobu drogové závislosti.

Vojta Švejda – Metamorphósis famfuláre

 

Jean Baptiste Bombardon a jeho kolega Plomba nonšalantně vystřelují šípy nonsensu na šedou ealitu všedního dne. Tentokrát na téma komiks. Představení je založeno na opakování jednotlivých gest, které se rytmizací a dynamizací mění v gesto jiné, vytvoří obraz a z něj se pak rozvíjí další situace i příběh.