KomiksFEST! > 2010
Luděk Pešek Pachl – Pravda a láska by už k***a konečně měly zvítězit nad lží a nenávistí

 

Výstava představí proslulé Pachlovy instalace, v nichž jsou ve starých televizních přístrojích umístěny postavičky Spejbla a Hurvínka v různých situacích a při různých událostech – jako punkeři na 1. máje v Berlíně, jako tatéři, při ukřižování nebo v instalaci Solidarnosc. Luděk Pešek Pachl (1971) žije a tvoří v Berlíně, kde je dle jeho vlastních slov svět pro všechny a v jehož kreativní atmosféře nachází tvůrčí svobodu.

Aktuálně na Komiksárium.cz

 

Emmanuel Guibert, Japonec

 

Francouzský výtvarník     Emmanuel Guibert představí výstavu, která vznikla na základě cestovního deníku z roku 2007 během jeho pobytu v zemi vycházejícího slunce. Guibert zachycoval nálady, momentky a krajinu, ovšem nikoli z pohledu Evropana, ale výtvarným stylem odpovídajícím místní tradici. Jednotlivé originální malby a koláže vznikaly na papíře, látce nebo dřevě.

Strip na 23 polí

 

   KOPR: kooperací jednotlivců vzniklý asociativní příběh se dále větví a doplňuje o další roviny, detaily a dějové linie. Obrázkový příběh s poznámkovým aparátem. Výstava byla vytvořena speciálně pro KomiksFEST!.

 

    Účastníci:
         Darja Čančíková, Dora Čančíková, Jan Čumlivski, Dora Dutková, Martin Kubát, Martina Kupsová, Alžběta Skálová a Silvie Vavřinová.  

Komiks is my Ponny

 

   Kateřina Bažantová aka Ktaiwanita,     Hza Bažant a jako host Hura Collective     Petr Bařinka uvádějí komiksem nabitou výstavu jako tři jezdci malé apokalypsy.

 

    Ktaiwanita – příběh Hrdiny Pippa ze série United Kingdog – „Bark Empire“
    Hza Bažant – mysteriózní obrazy ze záčasí poodhalí tajemství Pána Času a hlubin Botiče
   Petr Bařinka – navštivte Endland, zemi, kde nežijí jen lidé…  

Michal Singer – Angelika a vozíčkář

 

Snově erotický komiks, jehož styl nachází impulzy především v černobílém filmu, spojuje prvky romantického hororu, italského neorealismu, francouzské nové vlny i současných projevů žánru noir a sci-fi. Rozvíjí fascinující příběh s neobvyklou dvojicí hlavních aktérů: rozmarně smyslnou Angelikou a jejím partnerem Vozíčkářem. Děj není vyprávěn chronologicky, ale spontánním, asociativním a symbolickým způsobem.

 

Autor je známý malíř, grafik, básník a performer.

G+G: Jiří Grus a Lela Geislerová

 

Přední čeští komiksoví autoři spojili své síly. Jiří Grus absolvoval malbu na Akademii výtvarných umění a v komiksu debutoval už v jedenácti letech. Jeho nejslavnější série Voleman sklízí ocenění v Česku i zahraničí. Lela Geislerová je grafička a výtvarnice a ve svých komiksech se s velkým nadhledem a humorem věnuje ženským otázkám.

 

Výstava představí originální propojení malby a komiksových kreseb.

M.A.D. – Snové krajiny komiksu

 

Celá galerie smíchovské MeetFactory se promění v komiksovou krajinu, ve které se můžete procházet. Každou z místností dostal k dispozici jiný výtvarník či výtvarná skupina a upravil ji podle svých představ. Něžný trojboj mezi sebou svedou mladá německá výtvarnice     Moki a dvě česká uskupení – vývojářská společnost     Amanita Design a za vizuální arteliér     DRAWetc. se představí     Jiří Franta a     Vladimír Strejček.