KomiksFEST! > 2010
Procházka krajinou Amanita Design

 

    Přednáška Jakuba Dvorského (výtvarník, např. Machinarium, Kuky se vrací).
   Doprovodný program k výstavě M.A.D.      

Aktuálně na Komiksárium.cz

Lady Mechanika není Terminátor

RECENZE > Lady Mechanika opravdu není ženský Terminátor ani jeho utajená družka. Nepohybuje se v budoucnosti, ale na sklonku 19. století v alternativním světě, kde Británie vládne celé zeměkouli, a který je založen na parní energii, vzducholodích a technice mechanických hejblat. To vše naroubované na secesně viktoriánskou podnož. Spíše je to taková steampunková Lara Croft ve staženém korzetu …Pokračování textu Lady Mechanika není Terminátor →

 

vernisáž výstavy G+G: Jiří Grus a Lela Geislerová

 

The Chemistry Gallery ve spolupráci s KomiksFestem zve na vernisáž výstavy     G+G: Jiří Grus a Lela Geislerová – dvou předních českých komiksových tvůrců, držitelů několika komiksových ocenění a zakladatelů komiksového sborníku Brutto.

Pavel Ryška - webkomiks

 

přednáška v rámci ozvěn AniFestu

Komiksový workshop

 

    Workshop s       Bárou Šalamounovou, lektorkou Ústavu umění a designu v Plzni.
   doprovodný program k výstavě M.A.D.      

Varlén (deníky všední úzkosti)

 

Osobní autorské uvedení nevšedního komiksu.

Phantastyx

 

    PhantastyX je výstava českých komiksových autorů, kteří speciálně pro účely tohoto projektu vytvořili krátké příběhy na téma Fantastika a Erotika. Cílem výstavy je prezentace komiksu jako média schopného nést jakýkoli obsah.
   Kurátorem výstavy je občanské sdružení       Perifery publishing.  

Chyba

 

Projekt vznikající na základě románu Chyba Marka Šindelky. Nejde o adaptaci, ale spíše o novou konstrukci celého příběhu, kdy komiks bude možné číst bez znalosti románu.     Vojtěch Mašek tentokrát vystupuje pouze jako scenárista, výtvarnou část mají na svědomí     Matěj Lipavský & Pure Beauty. Jednodenní výstavu uvádí     nakladatelství Lipnik.