KomiksFEST! > 2010
v únoru v Domě čtení - komiksové setkání - Jiří Grus a Tomáš Prokůpek

 

Další večer komiksového cyklu v Domě čtení v Praze - Strašnicích. Tentorát vás čeká setkání s     Jiřím GRUSEM, jednou z nejvýraznějších postav současného českého komiksu a s     Tomášem PROKŮPKEM, který uvede přednášku     Dějiny československého komiksu 1.

Aktuálně na Komiksárium.cz

 

Dům čtení uvádí setkání s komiksovými tvůrci

 

První večer komiksového cyklu v Domě čtení v Praze - Strašnicích. Na programu je přednáška     Sebastiana Chuma –     Úvod do teorie komiksu, během níž budete moci sledovat při práci výtvarníka     Karla Jerieho. V druhé části večera bude     Karel Jerie mluvit o své tvorbě a diskutovat s vámi.

Octobriana, Leninova dcera - loutkový komiks

 

Teatro NoD uvádí v neděli 16. ledna představení     Octobriana, Leninova dcera - loutkový komiks inspirovaný knihou Petra Sadeckého "Octobriana and the Russian underground"...

novinka - Cyril Pedrosa: Tři stíny

 

Nakladatelství Sýpka právě vydává     Tři stíny od Cyrila Pedrosy.

 

k dostání i přes      eShop         KomiksFESTu  

Ricardo Liniers - beseda

 

Institut Cervantes zve na besedu s argentinským kreslířem     Ricadem Liniersem u příležitosti českého vydání jeho knihy     Macanudo.

 

Akce se koná se ve spolupráci s Velvyslanectvím Argentiny v     Institutu Cervantes 19.1. od 18h a bude tlumočena do češtiny.

KomiksFEST! 2011

 

6. ročník mezinárodního multimediálního festivalu KomiksFEST! proběhne v Praze ve dnech 28.10.-5.11.2011.

Komiks, Manga & spol. - nová německá komiksová kultura

 

Komiks už není okrajovým žánrem. Jak v Německu, tak i v Česku. Od 27. listopadu 2010 do 24. ledna 2011 v rámci výstavy „    Comics, Manga & Co. – Die neue deutsche Comic-Kultur    “ (Komiks, Manga & spol. - nová německá komiksová kultura) představí     Goethe-Institut Prag třináct autorů z dvou generací kreslířů.