KomiksFEST! > 2009 > Program > Komiksová sobota v NoD




Komiksová sobota v NoD

 

    KomiksFEST! vyvrcholí       celodenním programem v NoD.
    10:00–14:00 program pro děti (komiksové dílny, workshopy, soutěže, filmy...)
   15:00–24:00 prezentace zahraničních hostů, přednášky, divadlo, filmy, výstavy, autogramiády, prodej knih a triček, Ceny Muriel 2009...  

 

   VSTUP: 80,- (děti: 30,-)

 

(podrobný program v článku)

           

KOMIKSOVÁ SOBOTA – hlavní program (15:30–24:00)

     

       

             
  •                          VELKÝ SÁL          
  •        

     

     

        16:00           Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát!        
       remix oblíbeného představení Monstrkabaretu Freda Brunolda      

     

        17:00           NICK ABADZIS        
       britský kreslíř osobně představí album Lajka, za které obdržel Eisner Award + autogramiáda      

     

        18:30           MAX ANDERSSON        
       přednáška švédského punkáče z Berlína + autogramiáda nového alba Bosenský plackopes      

     

       Perák a SS (krátký film Jiřího Trnky, 1946)

     

        20:00           Slavnostní předání KOMIKSOVÝCH CEN MURIEL 2009        
                 + Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže           KO-LE-SO      

     

       Meteory českého komiksu (ukázka z připravovaného dokumentu ČT, 2010)

     

       Šifra Mistra Hanky (krátký dokument ČT s Tomášem Hibi Matějíčkem a Karlem Jeriem, 2008)

     

       Nečekané dědictví (unikátní krátký film s         Kájou Saudkem, 1981)

     

22:30         Překvapení pro komiksové fajnšmekry (animovaný film z roku 1968)

     

       

             
  •                          MALÝ SÁL (přednášky s obrazem i zvukem)          
  •        

     

     

15:30         Komiks & Rock (Ondřej Čížek)

     

16:30         Historie italského komiksu (Vladimír Zarkoff Zavadil)

     

17:30         SE7DM (Václav Dort a Kamil Bernášek)

     

18:30         Stripburger / české číslo (prezentace kultovního slovinského magazínu)

     

       

             
  •            PLUS: Vernisáž výstavy BRUTTO (              Lela Geislerová,               Džian Baban &               Vojtěch Mašek,               Jiří Grus), komiksová tapeta BOYS DON’T CRY (              Lukáš Müller), prezentace nových knih,               prodej komiksů a triček se slevou          
  •        

       

             
  •                           16:00–18:00                 AUTOGRAMIÁDY domácích tvůrců
                 (                Aargh! – Havraní speciál,                 David Böhm – Ticho hrocha, BRUTTO,                 Jonáš Ledecký – Kiwi,                 Nikkarin a další).                      
  •        

     

                                                 
Své komiksové výtvory můžete během celého dne přijít vystavit do NODu na "zeď komiksů".
                                                     

KomiksFEST! pro děti (10:00–14:00)

     

       

             
  •            50. narozeniny               Asterixe / křest nového alba a soutěže o ceny          
  •          
  •                          Komiksová dílna Dr. Racka (Lukáš Urbánek a Milada Rezková)          
  •          
  •                          RedWay DIY / samolepková dílna s Lelou Geislerovou a Petrou Nesvačilovou          
  •          
  •            Kreslířský workshop s komisařem               Vrťapkou a ilustrátorem Petrem Morkesem          
  •          
  •                          HURA.CZ – workshop pro děti a výroba komiksových placek          
  •          
  •            Promítání animovaných filmů + soutěže o knihy a časopisy          
  •        

     

     

Dětský koutek během odpoledního programu.

     

Související