KomiksFEST! > 2009 > Program > Filmy
Filmy

Mladé šelmy v komiksové kůži No.2

 

Krátké animované filmy     Jaromíra Plachého a     Noro Držiaka.

Tintin a já / Tintin et moi (2003)

 

Na počátku 70. let nahrál mladý student     Numa Sadoul několikahodinový rozhovor s belgickým spisovatelem a kreslířem     Georgem Remim, známým jako     Hergé, tvůrcem     Tintina. Svou citlivostí si získal důvěru introvertního umělce, a přestože ten nakonec vyžadoval autocenzuru, vznikl unikátní dokument a podklad k filmu     Anderse Ostergaarda.

Fimfárum 2 (2006)

 

Pokračování projektu     Fimfárum     Jana Wericha v režii     Vlasty Pospíšilové,     Břetislava Pojara,     Aurela Klimta a     Jana Baleje.

Jedné noci v jednom městě (2007)

 

Víte, co se stane, když si člověk přišije cizí ucho? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že jsou ještě místa, kde se zastaví čas? Může se přátelit kapr se stromem? Celovečerní animovaný film režiséra     Jana Baleje s prvky hororu i černého humoru.

Mladé šelmy v komiksové kůži No.2

 

Krátké animované filmy     Jaromíra Plachého a     Noro Držiaka.

Snowblood (2008) + Nokturno (2009)

 

Dva krátké autorské filmy     Marka Bergera (*1987), čerstvého studenta pražské FAMU, který ve svých filmech uplatňuje komiksovou estetiku.     Nokturno je fantaskní metafora o střetu nespoutané umělecké svobody, anarchie a snílkovství s chladným a odosobněným světem řádu, pravidel a nařízení.     Snowblood je krvavá groteska o démonickém sněhulákovi, který promění ráj snowboardistů a lyžařů v peklo na zemi.

Pérák a SS (1946)

 

Biograf Samsa uvede legendární animovaný film     Jiřího Trnky     Pérák podle scénáře     Jiřího Brdečky, neznámý snímek     Mojmíra Jaroše     Nečekané dědictví (1981) s výtvarníkem     Kájou Saudkem a bulharskou animovanou grotesku z počátku 80. let     Comics od autorek     Dojčevová-Kojumdžiovová.