KomiksFEST! > 2009 > Program > Divadla
Divadla

Divadlo Tramtárie – I na Batmana občas padne smutek

 

    Tak trochu hořká komedie o mužích, kteří by alespoň na jeden den chtěli být komiksovými superhrdiny. Autorský text       Vladislava Kracíka a       Lenky Jorníčkové, volně inspirovaný poetikou komiksů nastudovaný olomouckým divadlem.
   Tip v rámci přehlídky 13+.  

Buchty a loutky - Anča a Pepík / Kafemlýnek

 

Dobrodružný loutkový komiks pro děti podle     Lucie Lomové. Dvě komiksové myši opět v akci! Začalo to nevinně hledáním starých saní na smetišti. Kdo by tušil, že narazí na bandu neurvalých lupičů a půjde o život.

Vojta Švejda – Albert se bojí

 

Skvostná komediální pantomima opět našlapaná originálními gagy a skvělými scénickými nápady, ve kterých se hlavní představitel     Vojta Švejda, mistr imaginace na minimální ploše, cítí doslova jako ryba ve vodě! Struktura představení je inspirovaná zkratkovitým a karikujícím stylem vyprávění komiksu a poetikou animovaných filmů.

Naivní divadlo – Pandemonium

 

Liberecké divadlo odvážně uvedlo v život svérázný komiksový svět uznávané autorské dvojice     Džian Baban &     Vojtěch Mašek, kde se spolu s rodinkou     Kokešů naprosto „přirozeně“ ocitnete na místě, kde lidé postupně přicházejí o všechen zdravý rozum! Inscenované čtení původního českého komiksu. Režie Filip Homola.

Ježek a čížek – Pixy

 

Futuristické loutkové představení podle     Maxe Anderssona. Pixy je o našem světě a onom světě a taky o různých pocitech mezi tím.