KomiksFEST! > 2009 > KO-LE-SO > KO-LE-SO: technické podmínky a doporučení pro nahrávání obrázků
KO-LE-SO: technické podmínky a doporučení pro nahrávání obrázků

 

Pro úspěšné     nahrávání vašich obrázků/leporela je potřeba učinit několik kroků: 1) zaregistrovat se na www.komiksfest.cz, 2) po přihlášení založit novou galerii s vybraným titulním obrázkem a 3) nahrát postupně obrázky zvašeho leporela. Technické detaily a doporučení najdete uvnitř článku.

 

Pro hladký průběh nahrávání doporučujeme držet se následujícího postupu a doporučení:

 

   

       
 1.                  Zaregistrujte se v pravém sloupci na www.komiksfest.cz. Na vámi zadanou adresu přijde potvrzovací mail - v něm klikněte na zaslaný odkaz pro potvrzení a dokončení registrace.      
 2.      
 3.                  Přihlašte se na web (po čertvé registraci zůstáváte přihlášeni) a klikněte na sekci KO-LE-SO.      
 4.      
 5.                  Vytvořte novou galerii pro své obrázky. Galerii           pojmenujte a jako první vložte           titulní obrázek. Ten se bude zobrazovat v přehledu galerií, a proto doporučujeme           nepoužívat celou fotku (byla by zmenšena k nečitelnosti), ale vybraný stěžejní motiv, oříznutý detail, portét hlavní postavy apod. Jako           alternativní popis obrázku můžete zopakovat název galerie nebo konkrétní popis zvoleného motivu. Kliknutím na           Poslat k vydání galerii zveřejníte.      
 6.      
 7.                              Vstupte do své galerie. Kliknutím na tlačítka buď můžete             Editovat její název nebo změnit titulní obrázek, případně galerii celou             Odstranit. Důležité je ale             přidávání nových obrázků. Ty by mlěy být ve formátu JPG, rozlišení cca 800×600 pixelů a velikost max. 100 kB. (Jinak riskujete, že některým uživatelům se nezobrazí celé, případně že bude jejich stahování trvat neúmerně dlouho.)
           Systém obrázky zmenší automaticky, ponechá nicméně i jejich původní velikost pro detailní prohlížení přímo v galerii. Mějte na paměti, že obrázky se budou řaditpodle pořadí přidání - tedy první nahraný obrázek na začátku galerie.              
 8.      
 9.                  Uzávěrka je prodloužena do 30. října. Již od začátku září ale bude probíhat divácké hlasování o nejoblíbenější příběh, které byste si neměli nechat uniknout. Do té doby vám přejeme dobré nápady a hbité tužky!      
 10.    

 

Související

Diskuse

Zmenšení

Porsím, zmenšete si jendotlivé 14 na velikosti obrázjků,tak, aby tyto měly cca 1.000 až 1.200 px delší stranu max. Při uploadování fo galerie se sice zmenší, ale při procházení galerií si
je lze rokliknutím vyvolat na původní, uploadovanou velikost.

velikost obrazku

mám ten komiks barevný na A4 formátu a i na najnižším rozlišení má 200kb .když ho takto vložím co se s tím bude dít? nebo spíš mohu to vložit i v tehle velikosti