KomiksFEST! > 2009 > Knihy
Knihy

KomiksFEST! 2009 - oficiální katalog

 

         Katalog 4. ročníku festivalu má podobu komiksové revue. Představuje práce zahraničních i domácích hostů festivalu: Max Andersson, David Rubín, Roman Tolici, Nikkarin, Blexbolex, Le Dernier Cri, Nick Abadzis; výstava 45-89 / Komiks za železnou oponou; výstava Kája Saudek & 60's aneb Zlatá šedesátá komiksově; výstava Návraty (komiksové) komety.
   V publicistické části najdete text Pavla Ryšky o stručné historii animace od rotoskopu k rotoshopu, pojednání Tomáše Nováka o Tapisérii z Bayeux a jejím postavení na komiksové scéně. .....  

BRUTTO / brutálně jemné komiksy

 

Nový projekt mladých respektovaných českých tvůrců, tři komiksové příběhy ze současnosti. .....

Jaime Hernandez: Holka z H.O.P.P.E.R.S.

 

Druhý díl série     Love & Rockets přináší opět řadu vypečených příhod o „Locas“, bláznivých drsných holkách Maggie a Hopey, které si vysnil americký komiksový kreslíř mexického původu Jaime Hernandez. I když je nakreslil černobíle, jejich povahy, myšlenky a svět nejsou černobílé ani trochu. Jsou pestré a nejednoznačné jako život sám. .....

AARGH! – Havraní speciál

 

Aktuální speciál sborníku AARGH! má podobu vázaného barevného alba. Antologie je věnována projektu Gavron, sérii komiksových povídek o tichém hrdinovi, který se mezi světy pohybuje na havraních křídlech.  

Nikkarin - 130: ODYSEA

 

Výjimečný příběh o putování mezi fantazií a realitou. Objevte kouzlo pustiny, která v sobě skrývá tajemná místa, pomníky předválečných dob i rozrůstající se nové civilizace.

Jonáš Ledecký: KIWI

 

Česlo-anglická knížka stripů, jejichž hlavním hrdinou je Kiwi. .....

David Rubín: Čajovna u malajského medvěda

 

Sigfridova čajovna je čajovnou jen na oko, ve skutečnosti jde o psycho-animickou poradnu, ve které zkušený barman, malajský medvěd, pomáhá s problémy svým přátelům: zkrachovalým superhrdinům, Gorgonám a Sparťanům, nebo jen chlapíkům, co se nedokážou vyrovnat s rozchodem se svou holkou... .

SE7DM

 

         Román v obrazech jen pro otrlé.
   Komiks podle filmu Sedm se v sedmi kapitolách vrací před události snímku a odhaluje osudy obětí, jejichž hříchy potrestal (vlastně teprve potrestá) vrah John Doe. Každý sešit stvořil jiný tým, má osobitý výtvarný styl, ale všechny pojí temná atmosféra předlohy.  

Narozeniny Asterixe a Obelixe / Zlatá kniha

 

Asterix a jeho věrný přítel Obelix slaví letos na podzim 50. narozeniny. A právě u příležitosti jejich kulatin vyšlo 22. října po celém světě nové album, ve kterém najdete jako obvykle plno kresleného i psaného humoru.

Lajka obalka

Nick Abadzis: Lajka

 

Příběh Sputniku 2, příběh lidí, kteří pracovali na jeho vypouštění, ale především příběh prvního obyvatele Země, který se podíval na oběžnou dráhu: toulavé fenky Lajky.

 

Grafický román získal v srpnu 2008     Eisnerovu cenu v kategorii děl pro dospívající.