KomiksFEST! > 2009 > Aktuality > Program KomiksFEST!u 2009




Program KomiksFEST!u 2009

 

         4. ročník multimediálního komiksového festivalu    
   Hlavní program od 31. 10. do 7. 11. / Praha / www.komiksfest.cz      

           

ČTVRTEK 15.10.

     

       

             
  •                                          Návraty Komety: Český komiks 1989>2009              
                 Novoměstská radnice, věž, Karlovo nám. 1/23 (do 22.11.)                      
  •          
  •                                          45–89. Komiks za železnou oponou              
                 Novoměstská radnice, věž, Karlovo nám. 1/23 (do 22.11.)                      
  •        

     

                 

ÚTERÝ 27.10.

     

       

             
  •                                          Tapisérie z Bayeux              
                  (17:00) vernisáž výstavy 65 metrů dlouhé repliky od Věry Mičkové
                 Národní galerie, Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17 (do 30.11.)                      
  •        

     

                 

SOBOTA 31.10.

     

       

             
  •                                          Open-party KomiksFEST!              
                  (od 19:00) Klubovna 2. PATRO, Dlouhá 37
                 Festival zahájí Pakito Bolino (Le Dernier Cri), křest projektu BRUTTO, slam poetry exhibice, filmová projekce, módní komiksová přehlídka fashion shopu PARAZIT, hudba DJs Tobiáš Jirous a Radeq Brousil                      
  •          
  •                                          Buchty a loutky – Anča a Pepík / Kafemlýnek              
                  (17:00) loutkové divadlo podle komiksu Lucie Lomové
                 Studio Švandova divadla, Štefánikova 57                      
  •        

     

                 

NEDĚLE 1.11.

     

       

             
  •                                          Komiksoví výtvarníci doporučují: Pij s rozumem!              
                  (19:00) vernisáž výstavy humorných obrázků s alkoholem v hlavní roli
                 Café Alternatif, Mezibranská 21 (do 28.11.)                      
  •        

     

                 

PONDĚLÍ 2.11

     

       

             
  •                                          Le Dernier Cri – Pozitivní výstava              
                  (18:00) vernisáž francouzské výtvarné skupiny
                 Francouzský institut, Štěpánská 35 (do 12.12.)                      
  •          
  •                                          Nikkarin – 130:Odysea              
                  (19:00) vernisáž výstavy + film Paprsky inženýra Garina (SSSR 1965)
                 Knihkupectví Řehoř Samsa, Vodičkova 30 (do 13.11.)                      
  •          
  •                                          Vojta Švejda – Alfréd se bojí              
                  (20:00) scénický komiks, divadlo + promítání krátkých animovaných filmů Noro Držiaka
                 v rámci projektu Mladé šelmy v KOMIKSové kůži No.2, Alfred ve dvoře, Fr. Křížka 36                      
  •          
  •                                          Tintin a já (Tintin et moi)              
                  (18:30) francouzský film, cyklus Dokumentární pondělky
                 Kino Světozor, Vodičkova 41                      
  •        

     

                 

ÚTERÝ 3.11.

     

       

             
  •                                          David Rubín v Institutu Cervantes              
                  (17:30) promítání animovaného filmu Lesní duch
                  (19:00) Jak být autorem komiksu a neumřít u toho – beseda
                  (20:30) vernisáž výstavy Čaj, krev a vášeň: Světy Davida Rubína + autogramiáda
                 Institut Cervantes, Na Rybníčku 536/6 (do 11.12.)                      
  •          
  •                                          Herozvěsti              
                  (19:00) představení autorů výstavy + křest knihy Petra Korunky Radiator & Recyklator
                 Mlýnská kavárna, Kampa (výstava od 21.10. do 10.11.)                      
  •          
  •                                          Jan Balej, předseda poroty cen Muriel uvádí              
                  (17:00) Fimfárum 2 + krátký animovaný film Marka Bergera „Nokturn“
                  (18:30) Jedné noci v jednom městě + krátký animovaný film Marka Bergera „Snowblood“
                 Kino MAT, Karlovo náměstí 19                      
  •          
  •                                          Pandemonium              
                 (20:00) inscenované čtení původního českého komiksu + promítání krátkých animovaných filmů Jaromíra Plachého v rámci projektu Mladé šelmy v KOMIKSové kůži No.2, Alfred ve dvoře, Fr. Křížka 36                      
  •        

     

                 

STŘEDA 4.11.

     

       

             
  •                                          Blexbolex              
                  (17:30) vernisáž výstavy a oslava českého vydání knihy Album lidí
                 Galerie AM180 v klubu Utopia, Bělehradská 45 (výstava od 2.11. do 20.11.)                                                    
  •          
  •                                          Le Dernier Cri – Negativní výstava              
                  (18:00) vernisáž, promítání filmu Divá náboženství a koncert Pakito a hosté
                 Divus Underground / Karlin Studios, Křižíkova 34 (do 12.12.)                      
  •          
  •                                          Roman                Tolici – Barber’s Shop              
                  (18:30) vernisáž výstavy + setkání s autorem
                 Rumunský kulturní institut, Anglická 26 (do 4.12.)                      
  •        

     

                 

ČTVRTEK 5.11.

     

       

             
  •                                          Andersson / Sjunnesson / Ahonen – Bosenský plackopes              
                  (19:00) vernisáž výstavy Maxe Anderssona a přátel, křest knihy Bosenský plackopes a autogramiáda + hudba DJs
                 VICE gallery, Haštalská 1 (do 27.11.)                      
  •        

     

                 

PÁTEK 6.11.

     

       

             
  •                                          Návraty Komety              
                  (17:30) komentovaná prohlídka výstavy s Tomášem Kučerovským (editorem revue Aargh!) za účasti autorů
                 Novoměstská radnice, věž, Karlovo nám. 1/23                      
  •          
  •                                          Sousedé v rámečku. Poláci a Češi o sobě v komiksu              
                  (18:00) vernisáž soutěžní výstavy
                 Polský institut, Malé náměstí 1 (do 27.11.)                      
  •          
  •                                          Ježek a Čížek – Pixy              
                  (19:00) futuristické divadelní představení podle komiksu Maxe Anderssona
                 Klubovna 2. PATRO, Dlouhá 37                      
  •          
  •                                          Výstava plakátů KTAIWANITA - UNITED KINGDOG ("Bark Empire")              
                 (20:00) Vernisáž výstavy, spojená s otevřením nového Tattoo Atelieru, obchod a galerie TRIBO, Lidická 8 (do 5.12.)                      
  •        

     

                 

SOBOTA 7.11.

             

KOMIKSOVÁ SOBOTA, Roxy/NoD, Dlouhá 33

       

         KomiksFEST! pro děti s Egmontem (10:00–14:00)        

       

         

               
  •              50. narozeniny Asterixe / křest nového alba a soutěže o ceny            
  •            
  •              Komiksová dílna Dr. Racka (Lukáš Urbánek a Milada Rezková)            
  •            
  •              RedWay DIY / samolepková dílna s Lelou Geislerovou a Petrou Nesvačilovou            
  •            
  •              Kreslířský workshop s komisařem Vrťapkou a ilustrátorem Petrem Morkesem            
  •            
  •              HURA.CZ – workshop pro děti a výroba komiksových placek            
  •            
  •              Promítání animovaných filmů + soutěže o knihy a časopisy            
  •            
  •              Dětský koutek během odpoledního programu            
  •          

       

       

         KOMIKSOVÁ SOBOTA – hlavní program (15:00–24:00)        

       

Velký sál

       

         

               
  •                               16:00                   Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát!                
                   (remix oblíbeného představení Monstrkabaretu Freda Brunolda)                          
  •            
  •              17:00                 Nick Abadzis – britský kreslíř osobně představí album Lajka, za které obdržel Eisner Award + autogramiáda            
  •            
  •              18:30                 Max Andersson – přednáška švédského punkáče z Berlína + autogramiáda nového alba Bosenský plackopes            
  •            
  •                              Biograf Samsa / Perák a SS (krátký film z roku 1946)            
  •            
  •              20:00                 Slavnostní předávání komiksových cen Muriel 2009 a uvedení ukázek z připravovaného filmu ČT Meteory českého komiksu                          
  •            
  •                                                Šifra Mistra Hanky (krátký dokument ČT s Tomášem Hibi Matějíčkem a Karlem Jeriem, 2008)                          
  •            
  •                              Biograf Samsa / Nečekané dědictví (unikátní krátký film s Kájou Saudkem)            
  •            
  •              22:30                 Filmové překvapení pro komiksové fajnšmekry (z roku 1968)            
  •          

       

       

Malý sál (přednášky s obrazem i zvukem)

       

         

               
  •              15:30                 Komiks a Rock (Ondřej Čížek)            
  •            
  •              16:30                 Historie italského komiksu (Vladimír Zarkoff Zavadil)            
  •            
  •              17:30                 SE7DM (Václav Dort a Kamil Bernášek)            
  •            
  •              18:30                 Stripburger / český komiks (prezentace nového čísla kultovního slovinského magazínu)            
  •          

       

       

PLUS: Vernisáž výstavy BRUTTO (Lela Geislerová, Džian Baban & Vojtěch Mašek, Jiří Grus), komiksová tapeta BOYS DON’T CRY (Lukáš Müller), prezentace nových knih, projektů, prodej knih a komiksových předmětů + autogramiády domácích tvůrců.

           

Související

Diskuse