KomiksFEST! > 2009 > Aktuality
Aktuality

Vernisáž dvou komiksových výstav

 

Srdečně Vás zveme na vernisáž dvou komiksových výstav, které probíhají v rámci festivalu KomiksFest! 2009 ve     čtvrtek 15. 10. 2009 od     18 hodin na     Novoměstské radnici (Karlovo nám. 1, Praha 2)

Tip KomiksFEST!u: I na Batmana občas padne smutek

 

Život je jako komiks. Vždy jsou zde ti, kteří vyhrávají, a potom ti druzí. Jiří Mizera je ve všem průměrný. Občasná výhra střídá občasnou prohru a tak stále dokola. Jediným vybočením jsou ženy. S těmi prohrává vždy. Když je ale nejhůř, zjeví se ON. Charismatický atlet v převleku za jediného létajícího savce, Batman.

KomiksFEST! 2009: Tisková zpráva

 

Ve dnech     31. 10. - 7. 11. 2009 v Praze proběhne čtvrtý ročník nezávislého multimediálního festivalu KomiksFEST! Jako každý rok přinese nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy. KomiksFEST! vznikl v roce 2006 s cílem vyvést komiks v Česku z undergroundu. Již čtvrtým rokem tato mezinárodní přehlídka představuje komiks jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah.     Komiks unlimited.  

Vizual KomiksFEST!u 2009

KomiksFEST! 2009: První programové obrysy

 

Ve dnech 31.10.-7.11. 2009 proběhne v Praze již     čtvrtý ročník nezávislého multimediálního festivalu KomiksFEST! Jako každý rok přinese nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy. Tato mezinárodní přehlídka představuje komiks jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní     Komiks unlimited! a jeho první programové obrysy najdete v článku.

Vizuál LFŠ 2009

Zamrzlý obraz: Film a komiks na Letní filmové škole

 

Cyklus     Zamrzlý obraz – Film a komiks bude probíhat po celou dobu Letní filmové školy a na programu budou kromě samotných filmů i přednášky na nejrůznější témata - o komiksovém videoklipu, rotoskopii, skryté historii českého komiksu či o nevídaných hrdinech komiksů. Jeden den bude komiksu přímo zaslíben, a to     pondělí 27. července, kdy budou po celý den probíhat přednášky a besedy a kdy proběhne i putovní vernisáž po komiksových výstavách.

KO-LE-SO: technické podmínky a doporučení pro nahrávání obrázků

 

Pro úspěšné     nahrávání vašich obrázků/leporela je potřeba učinit několik kroků: 1) zaregistrovat se na www.komiksfest.cz, 2) po přihlášení založit novou galerii s vybraným titulním obrázkem a 3) nahrát postupně obrázky zvašeho leporela. Technické detaily a doporučení najdete uvnitř článku.

Pionýr bubeník - maskot soutěže KO-LE-So

KO-LE-SO – KOmiksové LEporelo ze SOcialistického Československa

 

   KomiksFEST! vám přináší novou výtvarnou soutěž k 20. výročí Listopadu 1989. Vytvořte své osobní     „KO–LE–SO“ – černobílé nebo barevné leporelo s příběhy, jak se žilo v předlistopadové éře. Pokud jste byli před rokem 1989 ještě příliš malí, zeptejte se svých rodičů a příbuzných. Nakreslete příběhy z vaší rodiny. Patronem soutěže je     Petr Sís, výtvarník a autor knihy     Zeď / Jak jsem vyrůstal za železnou oponou.

 

   Tři vítězná komiksová leporela odměníme luxusní sadou výtvarných potřeb ze Zlaté lodi, festivalovým trikem a knihami. Vítězné práce budou vystaveny během KomisFEST!u 2009 a otištěny v následující KomiksFEST! revue.

Obálka KomiksFEST! revue 04

Čtvrtá KomiksFEST! revue: Crumb a nezávislý americký komiks

 

         Robert Crumb, legenda nezávislého komiksu je hlavním hostem již čtvrtého čísla KomiksFEST! revue. To je věnováno především       nezávislé americké tvorbě a kromě profilových textů obsahuje samostatné komiksové povídky (Gilbert Shelton, Karl Kerschl, Lance Hansen a Anders Nilsen). U nás zatím málo známou oblast portugalského a mexického komiksu otevírají José Carlos Fernandes a Patricio Betteo s příběhy na pomezí (sur)reality. Domácí scénu zastupují Karel Jerie, Petr Šprachta a v rubrice Skicář také Tomáš Kučerovský.
         Premiérově bude číslo k dostání na autogramiádě pánů Crumba a Sheltona v neděli 7. 6. od 12:00 v Big Ben Bookshop (Malá Štupartská 5, Praha 1), a nadále pak i na stáncích na dalších akcích Pražského festivalu spisovatelů. V běžné distribuci by se mělo objevit v průběhu příštího týdne.  

Plakát fanouškovského setkání CRWECON 2009

AniFest a CRWECON – prezentace našich aktivit

 

    Jako čtyři předchozí ročníky, i letošní mezinárodní festival animovaných filmů AniFest bude hostit komiksové progamy z produkce SEQENCE o.s., jednoho z organizátorů KomiksFEST!u. Na       prezentaci našeho multimediálního komiksového festivalu jste zváni na sobotu 2. května od 16:30 do Třeboně, na       komiksové workshopy pro děti a studenty v rámci Školiček animace pak na čtvrtek 7. 5. po celý den v Teplicích.
   Dvě čerstvé publikace, vydávané ve spolupráci SEQENCE o.s. s nakladatelstvím Labyrint, pak představíme na fanouškovském setkání  CRWECON v sobotu 30. 5. od 13:00 v pražském klubu Cross. První z nich bude čtvrté číslo       KomiksFEST! revue, druhou pak první svazek edice Labyrint komiks, úvodní díl trilogie       130: Odysea debutujího Michala Menšíka - Nikkarina. Na všechny akce jste srdečně zváni!  

Jiří Grus: Pij s rozumem!

Komiksoví autoři doporučují: Pij s rozumem!

 

   „Pij s rozumem!“ doporučují konzumentům alkoholu komiksoví výtvarníci. Své kresby vytvořili pro stránky www.pijsrozumem.cz, na kterých sdružení zodpovědných výrobců lihovin     FÓRUM PSR propaguje umírněnou konzumaci alkoholických nápojů. Ve spolupráci s     o.s. SEQENCE, vydavatelstvím komiksů a pořadatelem festivalu KomiksFEST!, oslovilo FÓRUM PSR významné české a slovenské komiksové autory se zadáním vytvořit autorské dílo, které by se s humorem a nadsázkou zabývalo problematikou alkoholu. Svými pracemi přispěly jak     již známé osobnosti, jako autoři stripů Hana a Hana (Miloš Gašparec a Miloš Čermák) a Aloise Nebela (Jaromír Švejdík a Jaroslav Rudiš), tak     zástupci nastupující generace (např. Jiří Grus nebo Jan Bažant).