KomiksFEST! > 2009
Pérák a SS (1946)

 

Biograf Samsa uvede legendární animovaný film     Jiřího Trnky     Pérák podle scénáře     Jiřího Brdečky, neznámý snímek     Mojmíra Jaroše     Nečekané dědictví (1981) s výtvarníkem     Kájou Saudkem a bulharskou animovanou grotesku z počátku 80. let     Comics od autorek     Dojčevová-Kojumdžiovová.

Aktuálně na Komiksárium.cz

 

Mladé šelmy v komiksové kůži No.2

 

Krátké animované filmy     Jaromíra Plachého a     Noro Držiaka.

Mladé šelmy v komiksové kůži No.2

 

Krátké animované filmy     Jaromíra Plachého a     Noro Držiaka.

Jedné noci v jednom městě (2007)

 

Víte, co se stane, když si člověk přišije cizí ucho? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že jsou ještě místa, kde se zastaví čas? Může se přátelit kapr se stromem? Celovečerní animovaný film režiséra     Jana Baleje s prvky hororu i černého humoru.

Fimfárum 2 (2006)

 

Pokračování projektu     Fimfárum     Jana Wericha v režii     Vlasty Pospíšilové,     Břetislava Pojara,     Aurela Klimta a     Jana Baleje.

Vojta Švejda – Albert se bojí

 

Skvostná komediální pantomima opět našlapaná originálními gagy a skvělými scénickými nápady, ve kterých se hlavní představitel     Vojta Švejda, mistr imaginace na minimální ploše, cítí doslova jako ryba ve vodě! Struktura představení je inspirovaná zkratkovitým a karikujícím stylem vyprávění komiksu a poetikou animovaných filmů.

Naivní divadlo – Pandemonium

 

Liberecké divadlo odvážně uvedlo v život svérázný komiksový svět uznávané autorské dvojice     Džian Baban &     Vojtěch Mašek, kde se spolu s rodinkou     Kokešů naprosto „přirozeně“ ocitnete na místě, kde lidé postupně přicházejí o všechen zdravý rozum! Inscenované čtení původního českého komiksu. Režie Filip Homola.