KomiksFEST! > 2009
Program KomiksFEST!u 2009

 

         4. ročník multimediálního komiksového festivalu    
   Hlavní program od 31. 10. do 7. 11. / Praha / www.komiksfest.cz      

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
Tapiserie z Bayeux_Vera Mickova

Tapisérie z Bayeux

 

Slavná tapisérie je nejen jedinečným a autentickým středověkým záznamem bitvy u Hastingsu, v níž se roku 1066 Vilému Normandskému podařilo dobýt Anglii, ale zároveň ji můžeme považovat za jednoho z předchůdců moderního komiksu. Poprvé v Praze se představuje tkaná replika tapisérie, kterou v letech 2004–2007 vytvořila světově uznávaná tvůrkyně gobelínů     Věra Mičková    .

Sousedé v rámečku

 

Výstava „Sousedé v rámečku. Poláci a Češi o sobě v komiksu“ je výsledkem konkurzu na komiksovou reportáž o Polsku a Česku, kdy bylo důležité konfrontovat médium komiksu s realitou polsko-českeho sousedství.

David Rubín – Čaj, krev a vášeň: Světy Davida Rubína

 

Svět, který ve svých příbězích španělský autor stvořil, je postmoderním propletencem dávných i moderních mytologií. Výstava u příležitosti českého vydání oceňovaného alba     Čajovna u malajského medvěda.

Roman Tolici – Barber’s Shop

 

Klíčová otázka této výstavy zní: Podle čeho si vlastně pamatujeme výjimečné osobnosti dějin? Odpovědí je série 40 portrétů význačných osobností, ovšem zachycených z pohledu holiče. Jejich autor prostřednictvím procesu pomyslné vizuální „kastrace“ narušuje mediální autoritu těchto postav, založenou často právě na jejich výrazném plnovousu či kníru, a přibližuje nám takto jejich „pravou“, lidskou tvář.

Pij s rozumem

 

Vážné téma prezentované vtipným způsobem. Známí komiksoví výtvarníci vytvořili sérii děl varujících před přemrštěnou konzumací alkoholických nápojů. Výstava je součástí preventivních aktivit sdružení Zodpovědných výrobců lihovin FÓRUM PSR propagujícího umírněné pití.

Nikkarin – 130: Odysea

 

Vstupte do světa, kde neexistují žádné hranice mezi fantazií a realitou. Objevte kouzlo pustiny, která v sobě skrývá tajemná místa, pomníky předválečných dob i rozrůstající se nové civilizace. Výstava originálů z debutového komiksového alba mladého českého výtvarníka.