Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008 > Program > Výstavy > Můj kousek ZeměRight menu


Můj kousek Země

Můj kousek Země

 

Když se děti a mládež z celé republiky pustily do příběhů     o největším zvířeti na světě – Gaie, nebo o jednom z míst na její „srsti“, které jim je blízké a je možná v ohrožení, jako by     znovuobjevily celou historii komiksu. Od jednoduchých jeskynních kreseb až třeba po sofistikované, umně ztvárněné sci-fi nebo minimalistické stripy. Nevěříte? Pak se zajděte na vlastní oči přesvědčit přímo na Ministerstvo životního prostředí...

 

    Ve středu 5. listopadu ve 14 hodin bude ve vstupní hale Ministerstva životního prostředí České republiky slavnostně zahájena výstava nejlepších komiksů ze soutěže       Můj kousek Země. Výstava pak potrvá až do 5. prosince. Při příležitosti výstavy vychází také kniha       Černá skládka profesora Santuse a jiné příběhy – katalog nejoriginálnějších děl, dále třeba komiksový kalendář nebo pohledy.
    Výtvarná soutěž pro děti Můj kousek Země je pořádána Českou geologickou službou v souvislosti s Mezinárodním rokem planety Země 2008, který byl vyhlášen Mezinárodní unií geologických věd a organizací UNESCO. Rok planety Země má připomenout význam geologie pro celosvětový udržitelný rozvoj, omezení přírodních rizik, racionalizaci výstavby a optimální využívání přírodních zdrojů.
   Cílem výtvarné soutěže Můj kousek Země je ekologická výchova nejmladší generace a spolu s ní – také prostřednictvím pestrých aktivit na soutěž navazujících – i popularizace věd o Zemi. Více informací, včetně galerie všech prací a videozáznamu z vyhlášení výsledků naleznete na www.geology.cz/soutez-2008.  

Odkazy

Ke stažení

Související

Diskuse