Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008 > KnihyRight menu


Knihy

obálka katalogu KomiksFEST! 2008

KomiksFEST! 2008 - oficiální katalog

 

         Katalog 3. ročníku festivalu má podobu komiksové revue. Představuje práce zahraničních i domácích hostů festivalu: Ulf K., Daniel Clowes, Kim Deitch, Krzysztof Gawronkiewicz, Alexandru Ciubotairu, Lewis Trondheim, Bryan Talbot, Pavel Čech, Jiří Zimčík, Jaromír Plachý, Nikkarin a Pavel Reisenauer... V publicistické části najdete profil Bohumila Konečného (Bimba) a text P. Ryšky o raných interakcích komiksu a filmu, v příloze pak seznam všech komiksů vydaných v ČR 2007/2008 a nominace na cenu Muriel.       Jako bonus: DVD s animovanými filmy (75 min.) a komiksový notýsek Moleskine.
         

Bunkr

Bunkr

 

Pod názvem     Bunkr vychází dlouho očekávaný komiksový časopis, který patří mezi oblíbené tiskoviny jako např.     Klaustrofobie v kostce, kulinářský měsíčník     Vaříme jen z konzerv nebo agrární revue     Pustina, a jemuž z někdejšího názvu “Panoptico” zůstalo propojující mysteriózní téma.     Na dvaasedmdesáti stranách hostí jak protřelé komiksové matadory (Jaromír 99, Tomáš Prokůpek, Andraste), tak několik příjemných překvapení: Teapoda, Rawena, Tomáše Gladiše či Rollera, Milana Sodomu nebo Jana Dřevíkovského. Všechny stránky byly pečlivě dekontaminovány a při čtení tohoto plátku nehrozí žádné nebezpečí (i když odbor pro ochranu zdraví proti radiaci doporučuje použít alespoň ochranné rukavice.)

SPAM (Nicolas Mahler)

Nicolas Mahler: SPAM

 

Každý to zná: kolik nabídek na zvětšení penisu jste museli/y vymazat ze své mailové schránky? Ani Nicolas Mahler na tom nebyl jinak; ovšem na nabídky z mailu reagoval po svém – co mail, to kresba. Výsledek není přímo komiksem, ale obsahuje všechny prvky Mahlerova stylu – minimalismus, ironizující zkratku i trefný humor.

Pohádka o zlobivé kryse

Bryan Talbot: Pohádka o zlobivé kryse

 

   Unikátní comicsové dílo, ve kterém sledujeme osudy dívky Heleny na cestě do nového života v překrásném kraji Lake District. Helena utekla z domova, protože ji vlastní otec zneužíval, a její příběh se tak podobá životním osudům slavné autorky pohádek Beatrix Potterové.

Pandemonium aneb Dějiny sousedství

Džian Baban a Vojtěch Mašek: Pandemonium

 

Nakladatelství Tichý syndikát vydává v listopadu 2008 komiksový sešit     Pandemonium aneb Dějiny sousedství autorů Džiana Babana a Vojtěcha Maška, držitelů cen Muriel 2007 za nejlepší strip a nejlepší původní scénář komiksu. Seriál Pandemonium vycházel v roce 2007 jako komiks na pokračování v časopisu Reflex (kulturní příloha Ex). V nově vydávané knize nalezne čtenářská obec kromě všech jednapadesáti návštěv malého Janíka Štulce u svých sousedů a přátel manželů Kokešových i další materiály jako například vzácné ilustrace z Janíkova tajného deníku nebo technické nákresy několika vynálezů Vládi Kokeše. Sešit je uveden fundovanou a zanícenou předmluvou odborníka na slovo vzatého, přeborníka v oboru dějin sousedství, sociologa, ekonoma a sociolibristy známého z mnoha televizních a rozhlasových soutěží, Doc. ing. Jána Bryndy, CSc.

Alois Nebel: Na trati

Jaroslav Rudiš, Jaromír 99: Na trati (Alois Nebel)

 

Komiksové příběhy Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 vycházely od roku 2005 do prosince 2007 v časopise Reflex. Povídky vypráví hlavní postava komiksu, výpravčí     Alois Nebel. Vedle Wachka, Nebelovy manželky Květy a výčepního Šokina vstupují do těchto krátkých příběhů i nové postavy: polský farář, jeho hospodyně Mária nebo např. autobusák Tonda Kočí. Povídky zachycují a komentují naši současnost pohledem obyčejných lidí ze zapadákova...

Singapurský speciál AARGH!u

Tomáš Kučerovský: Singapurský speciál AARGH!u

 

   Singapurský speciál časopisu AARGH! vznikl jako reakce na nedávný komiskový workshop v Singapuru, jehož se za Českou republiku zúčastnil Tomáš Kučerovský, editor AARGH!u. Stoosmdesátistránkový sborník formátu 22,5 x 16,5 cm tak má napůl podobu komiksového deníku z cesty a napůl je antologií sestavenou z tvorby dalších jedenácti zúčastněných autorů, doplněnou o jejich profily. Obě části se přitom prolínají a organicky doplňují. Ve výsledku se jedná o nejexotičtější AARGH!, v němž čtenáři naleznou i komiksy z Filipín, Hong Kongu, Indonésie, Japonska, Koreje nebo Vietnamu.

Donžon - Dračí hřbitov

Joann Sfar, Lewis Trondheim: Donžon - Dračí hřbitov

 

   Donžon je především experimentální projekt, který založili Joann Sfar a Lewis Trondheim už před deseti lety. Do Donžonu se už pustilo osmnáct kreslířů, vydalo se 32 sešitů a tvůrčí proces stále pokračuje. Postavy Donžonu jsou antihrdinové. Jsou zbabělí, nešikovní, lakomí nebo omezení, až úplně pitomí, ale jsou     strašně poutaví. Donžon se v novém pokračování vrací ke svým českým čtenářům!

Mechanická Maggie

Jaime Hernandez: Mechanická Maggie

 

Když hledal     Jaime Hernandez námět pro sérii     Love and Rockets, ohlédl se za bouřlivým děním na punkové scéně počátku osmdesátých let, která jej obklopovala, do toho přimíchal vlastní dojmy z prolínání americké kultury s kulturou mexickou, špetku komiksového sci-fi koření, a punkerky Maggie a Hopey – příležitostné milenky a neúnavné výtržnice, známé také jako „Las Locas“ – byly na světě. Sbírka     Mechanická Maggie přináší ucelenější historky o „Locas“ z prvních pěti let; jdou chronologicky za sebou, navíc v příjemném „skoro“ čtvercovém formátu. Najdou se mezi nimi perly jako „Mechan-X“, což je vůbec první příběh s Maggie a Hopey; nefalšovaný grafický román „Las Mujeres Perdidas“ (Pokleslé ženštiny; kde se ve vedlejší roli mihne wrestlingová legenda Rena Titañon); a více než dvě desítky dalších klasických příběhů.

CREW2 23

CREW2 23

 

   Předposlední letošní CREW je věnovaná silám okultním i záhrobním. Ve speciálním makabrickém čísle narazíme na zombie řádící v opuštěném lese, vědce posedlého výzkumem záhrobí i na smrťáka, který by rád svůj džob hodil na někoho jiného. A samozřejmě, i na Hellblazera v podání pánů Ellise a Bradstreeta (obálky k Punisherovi) a skříňku se Satanovým embryem. Navíc je tu masivní profil Teda McKeevera a spoustu dalších článků a rubrik. Prostě CREW jak má být.