Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008 > Aktuality > KomiksFEST! revue 03Right menu


Obálka KomiksFEST! revue 03

KomiksFEST! revue 03

 

         Nové číslo komiksové revue přináší profil českého superhrdiny       Péráka s exkluzivním prvním dílem série v adaptaci výtvarníka       Hzy Bažanta. Dále uvnitř najdete příspěvky od Francouze       Lewise Trondheima, Australana       Tima Molloye nebo např. komiksovou báseň respektované od       Toy_Box. Speciálním bonusem je sešítek SPAM       Nicolase Mahlera z Rakouska.
   Vydává o.s. SEQENCE ve spolupráci s nakladatelstvím Labyrint, 100 stran, formát A4, 150 Kč.  

 

Hlavním tématem čísla je     legendární český superhrdina Pérák. Tato protektorátní „urban legend“ našla své ozvěny hned po 2. světové válce, a s různou intenzitou ji slýcháme až dodnes. Z několik let plánované sešitové série zatím sešlo, a tak Vám přinášíme exkluzivně na stranách 12 až 42 již hotovou     úvodní kapitolu v kresbě Hzy Bažanta. Samotný příběh doprovází texty od scenáristy Petra Krejzka, kunsthistorika Tomáše Pospiszyla a etnologa Petra Janečka, stojícího za projektem Černá sanitka. To vše ilustrované rozsáhlým obrazovým doprovodem, včetně rubriky     Skicář, zobrazující podoby Péráka v představách našich výtvarníků.

 

K uplynulému úspěšnému třetímu ročníku festivalu KomiksFEST! se vracíme řadou materiálů –     rozhovorem s Lewisem Trondheimem, ukázkou z jeho komiksového deníčku     Les Petits Riens, komiksovým remixem tematicky sevřeného cyklu olejomaleb     Karla Jerieho     Poslední leč, fotoreportem z akcí, seznamem laureátů cen Muriel za rok 2008 a ukázkami z vítězných prací soutěže George / Moleskine. Přiložený sešitek     SPAM, jehož autorem je další z festivalových hostí, rakouský ultraminimalista     Nicolas Mahler, udělá radost všem, kdo někdy dostali mailem nevyžádanou poštu :-)

 

    Představovat zajímavá jména světového komiksu bychom chtěli i mimo „živý“ festival.
    V tomto čísle revue je zastupuje       Tim Molloy, Novozélanďan, žijící v Austrálii – jeho pevně vykroužená linka dynamicky kontrastuje se surreálně laděnými příběhy, jejichž nezachytitelné proměny jsou stejně úchvatné, jako znepokojující. Přetiskujeme jeho komiks       V autobuse.
   Domácí tvorbu reprezentuje neméně sugestivní autorka       Toy_Box s robotickou lovestory       Tři dny o samotě na text anglického básníka Teda Hughese. Expresivní, kolážový styl rezonuje se skrytým napětím a touhou, jemná gestikulace hlavních postav naopak dává vyniknout citovému rozměru básně. Dokončení komiksu       Odvážní mladí muži na visutém laně Petra Korunky (podle scénáře Edgara Dutky) znovu předvádí, že pod kabátkem svérázné kresby se skrývá napětí i dokumentární věrnost.  

Související

Revue a katalogy: kde koupit?

 

Naše     KomiksFEST! revue a     festivalové katalogy můžete zakoupit na řadě míst - v e-shopech, vybraných trafikách RELAY, knihkupectvích, zásobovaných distribucemi Kosmas a SEQOY a dalších, kvalitních knihkupectvích.     Seznam prodejních míst najdete v článku.

Diskuse