Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008 > Aktuality > KomiksFEST! revue 02Right menu


Obálka KomiksFEST! revue 02

KomiksFEST! revue 02

 

   Druhé číslo KomiksFEST! revue představuje vedle etablovaných autorů, jakými jsou     Marjane Satrapi (autorka slavné     Persepole; ukázka z chystaného alba     Šitíčko), švédský post-punker     Max Andersson nebo mlčenlivý norský tvůrce     Jason, samozřejmě i aktuální domácí scénu:     Jaromíra 99 (komiksová adaptace     Svatební košile),     Jaromíra Plachého nebo     Hzu Bažanta (dlouho připravovaná adaptace Čapkova     Krakatitu). Novými jmény jsou pak…

 

… německý poeta     Ulf K. (rovněž autor obálky), nezávislý americký tvůrce     Joe Lambert či     Petr Korunka s příběhem     Odvážní mladí muži na visutém laně na scénář     Edgara Dutky, který přináší jednu z dosud zřídkavých komiksových reflexí předlistopadového Československa.

 

V publicistické části zaujme     rozhovor s editory brněnské komiksové revue Aargh! a rubrika „archiv“ s textem Heleny Diesing o zapomenutém géniovi rané éry komiksu     Gustavu Verbeckovi. Nové číslo revue, která začala vycházet v květnu t.r. jako součást festivalu KomiksFEST!, uzavírá soutěž o nejlepší komiksy v zápisnících Moleskine.

Související

Revue a katalogy: kde koupit?

 

Naše     KomiksFEST! revue a     festivalové katalogy můžete zakoupit na řadě míst - v e-shopech, vybraných trafikách RELAY, knihkupectvích, zásobovaných distribucemi Kosmas a SEQOY a dalších, kvalitních knihkupectvích.     Seznam prodejních míst najdete v článku.

Diskuse