Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008 > Aktuality > KO-LE-SO – KOmiksové LEporelo ze SOcialistického Československa; uzávěrka 30.10.Right menu


Pionýr bubeník - maskot soutěže KO-LE-SO

KO-LE-SO – KOmiksové LEporelo ze SOcialistického Československa; uzávěrka 30.10.

 

   KomiksFEST! vám přináší novou výtvarnou soutěž k 20. výročí Listopadu 1989. Vytvořte své osobní     „KO–LE–SO“ – černobílé nebo barevné leporelo s příběhy, jak se žilo v předlistopadové éře. Pokud jste byli před rokem 1989 ještě příliš malí, zeptejte se svých rodičů a příbuzných. Nakreslete příběhy z vaší rodiny. Patronem soutěže je     Petr Sís, výtvarník a autor knihy     Zeď / Jak jsem vyrůstal za železnou oponou.

 

   HLASUJTE, HLASUJTE, HLASUJTE!!! Pro nejlepší KO-LE-SO můžete hlasovat po otevření konkrétního příspevku/galerie. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 7.11. v rámci komiksové soboty v NoD a poté i na tomto webu.

 

   Tři vítězná komiksová leporela odměníme luxusní sadou výtvarných potřeb ze Zlaté lodi, festivalovým trikem a knihami. Vítězné práce budou vystaveny během KomisFEST!u 2009 a otištěny v následující KomiksFEST! revue.

           

Technické zadání:

     

        Do soutěže budou zařazena pouze původní díla (musíte být autorem výtvarného zpracování). Použít lze jakékoli techniky: kresbu, malbu, tisky, koláže, linoryt atd. Příběh musí mít alespoň 4 strany, které budou spojeny jako klasické leporelo.
        Minimální formát jedné strany je 9x14 cm (velikost Moleskine, tzv. japonské album),
        maximální velikost pak 21x30 cm (A4); formát může být v daných rozměrech
        libovolný (např. čtvercový apod.).
       Uzávěrka: prodloužena           do 30. října 2009.      

                 

Registrace do soutěže:

     

        Již od června se můžete registrovat na stránkách www.komiksfest.cz.
        V sekci „KO–LE–SO“ zavěste fotografii vašeho leporela (minimálně v rozsahu jedné stránky). Od začátku září bude probíhat veřejné hlasování o nejlepší příběh –
        vítěz diváckého hlasování získá speciální cenu od patrona soutěže a finanční
       prémii 5 000 Kč.      

     

Související

Diskuse