Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008 > AktualityRight menu


Aktuality

Festivalové bubliny - zpravodajství na Rádiu 1

 

Propásli jste některou z událostí festivalu, chcete vědět, co se chystá? Poslouchejte naše festivalové zpravodajství na Rádiu 1 - nebo si stáhněte jednotlivé spoty z našeho webu.

Přiznivci komiksu mají žně (reportáže na ČT)

 

Pod tímto titulkem odvysílala     Česká televizekrátkou reportáž ze zahájení KomiksFEST!u 2008 - v hlavním čase Událostí na ČT1, 2. listopadu 2008. Reportáž pak doplnil rozhovor s programovým ředitelem festivalu v Událostech v kultuře, a     udělení cen Muriel na závěrečné festivalové sobotě pak zhodnotila reportáž druhá.

obálka katalogu KomiksFEST! 2008

KomiksFEST! 2008 - oficiální katalog

 

         Katalog 3. ročníku festivalu má podobu komiksové revue. Představuje práce zahraničních i domácích hostů festivalu: Ulf K., Daniel Clowes, Kim Deitch, Krzysztof Gawronkiewicz, Alexandru Ciubotairu, Lewis Trondheim, Bryan Talbot, Pavel Čech, Jiří Zimčík, Jaromír Plachý, Nikkarin a Pavel Reisenauer... V publicistické části najdete profil Bohumila Konečného (Bimba) a text P. Ryšky o raných interakcích komiksu a filmu, v příloze pak seznam všech komiksů vydaných v ČR 2007/2008 a nominace na cenu Muriel.       Jako bonus: DVD s animovanými filmy (75 min.) a komiksový notýsek Moleskine.
         

Vizuál KomiksFEST!u 2008

Dvě nové soutěže!

 

   Zápisníky Moleskine, volné vstupenky na festivalové akce nebo     čerstvé komiksové knížky - to všechno můžete vyhrát vnašich dvou nových soutěžích. Hlasujte o nejlepší komiks v zápisníku Moleskine, a pomožte oblíbenému autorovi i sobě k výhře! Nebo odpovězte e-mailem na soutěžní otázku, a ceny mohou být vaše! Obě cesty k výhrám hledejte v sekci Soutěže.

KomiksFEST! 2008

Program KomiksFEST!u 2008

 

   3. ročník nezávislého multimediálního festivalu KomiksFEST! s mezinárodní účastí se odehraje 1. až 8. listopadu 2008 v Praze. Festival představuje komiks populární formou jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah a návštěvníkům přinese knihy, filmy, divadla, besedy a výstavy.

 

Motto festivalu zní:     Komiks unlimited!  

Obálka KomiksFEST! revue 02

KomiksFEST! revue 02

 

   Druhé číslo KomiksFEST! revue představuje vedle etablovaných autorů, jakými jsou     Marjane Satrapi (autorka slavné     Persepole; ukázka z chystaného alba     Šitíčko), švédský post-punker     Max Andersson nebo mlčenlivý norský tvůrce     Jason, samozřejmě i aktuální domácí scénu:     Jaromíra 99 (komiksová adaptace     Svatební košile),     Jaromíra Plachého nebo     Hzu Bažanta (dlouho připravovaná adaptace Čapkova     Krakatitu). Novými jmény jsou pak…

logo RELAY

RELAY komiks – nová cesta do komiksových světů

 

Nejrychlejší cestu do fantazijních světů komiksu otevírá nový distribuční projekt, který přináší domácím čtenářům komiksy takřka na dosah ruky – do sítě celosvětově rozšířených prodejen tisku RELAY.     RELAY komiks je dalším krokem, kterým se jedno z nejdynamičtějších médií současnosti dostává z doposud uzavřeného fanouškovského ghetta směrem k širšímu čtenářskému povědomí. Základ budoucí distribuční sítě tvoří momentálně pět pilotních prodejen: v Praze na stanicích metra „A“ Skalka a metra „C“ Pankrác a na letišti, mimo Prahu pak na vlakových nádražích v Plzni a Hradci Králové. Tento na domácím trhu jedinečný projekt vznikl ve spolupráci firem HDS Retail, Labyrint a SEQENCE.

kulturní týdeník A2

Letní komiksový seriál v týdeníku A2

 

Celkem     12 nezávislých evropských komiksových tvůrců představí letní seriál, který od července do září poběží     v kultlurním týdeníku A2. Každý z autorů bude představen třemi komiksovými stránkami a profilem, některé z nich budete moci potkat naživo i na podzimním 3. ročníku KomiksFEST!u. A na koho se můžete těšit? Během onoho čtvrtroku představíme jména jako Lewis Trondheim, Joann Sfar, Nicolas Mahler, Ulf K., Mawil, Max Andersson, Jason, Alexandru Ciubotariu, elfelix, Killoffer, Przemyslaw Trusciński nebo Krzysztof Gawronkiewicz... Profily pak najdete on-line na stránkách týdeníku A2.

Zápisníky Moleskine

Pravidla soutěže GEORGE / Moleskine

 

Do soutěže budou zařazeny pouze autorské komiksy na zadané téma nakreslené do jakéhokoliv     zápisníku Moleskine ve formátu 9×14 cm (návod jak získat Moleskine zápisník se slevou najdete uvnitře těchto pravidel). Minimální rozsah: 2 stránky. Uzávěrka soutěže:     20. října 2008. Další podrobnosti v článku.

Obálka KomiksFEST! revue

Nový český komiksový časopis: KomiksFEST! revue

 

U příležitosti AniFestu a CRWEconu vychází první číslo nového komiksového časopisu:     KomiksFEST! revue. Barevný magazín o 100 stranách za cenu 150,- Kč představí první kapitolu jednoho z posledních alb Davida B.     Le Jardin Armé, odehrávající se v Čechách, ukázku z legendární     Black Hole od Charlese Burnse, barevný sebeironický komiks berlínské nezávislé hvězdy     Mawila, nové kratké     komiksy českých tvůrců (Lomová, Černý, Plachý, Šeda, Jaromír 99), příběh z     připravované 3. knihy Monstrkabaretu Freda Brunolda, texty ke     komiksovým adaptacím Erbenovy Kytice (Tomáš Prokůpek), výběr z     přednášky Jeana Auquiera, ředitele bruselského Centra komiksu ad.