Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008Right menu


Fotogalerie

 

Jaká byla nálada na festivalu? Kdo všechno se objevil mezi jeho hosty a návštěvníky? Co všechno se dělo v jeho sálech, předsálích a zákulisích?     Prohlédněte si letošní fotogalerii...! (Více fotek z konkrétních akcí pak najdete v samostatných galeriích přímo u nich.)

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
Monasenia: GEORGE - Muž s tajemstvím

Výsledky soutěže GEORGE – komiksová tajemství v zápisnících Moleskine

První místo, věcnou odměnu Moleskine a finanční prémii 5.000 korun získal příběh George – muž s tajemstvím, autor: monasenia. Vítězem diváckého hlasování a výhercem druhého místa je Kubmann s příběhem Don, třetí místo pak obsadila Líná Edna a příběh George má tajemství. Další výsledky a složená poroty najdete v článku.

Muriel - komiksové ocenění festivalu KomiksFEST!

Vítězové cen Muriel 2008

 

I letos byla v celkem deseti kategoriích udělena     komiksová oceněná Muriel. V těch nejprestižnějších zvítězilo album     Bomber Jaromíra 99 (nejlepší domácí kniha), druhý díl autorské série     Voleman Jiřího Gruse (nejlepší kresba a scénář) a sugestivní     Černá díra Charlese Burnse (nejlepší zahraniční kniha vydaná česky). Seznam dalších vítězů najdete v článku.

Festivalové bubliny - zpravodajství na Rádiu 1

 

Propásli jste některou z událostí festivalu, chcete vědět, co se chystá? Poslouchejte naše festivalové zpravodajství na Rádiu 1 - nebo si stáhněte jednotlivé spoty z našeho webu.

Přiznivci komiksu mají žně (reportáže na ČT)

 

Pod tímto titulkem odvysílala     Česká televizekrátkou reportáž ze zahájení KomiksFEST!u 2008 - v hlavním čase Událostí na ČT1, 2. listopadu 2008. Reportáž pak doplnil rozhovor s programovým ředitelem festivalu v Událostech v kultuře, a     udělení cen Muriel na závěrečné festivalové sobotě pak zhodnotila reportáž druhá.

obálka katalogu KomiksFEST! 2008

KomiksFEST! 2008 - oficiální katalog

 

         Katalog 3. ročníku festivalu má podobu komiksové revue. Představuje práce zahraničních i domácích hostů festivalu: Ulf K., Daniel Clowes, Kim Deitch, Krzysztof Gawronkiewicz, Alexandru Ciubotairu, Lewis Trondheim, Bryan Talbot, Pavel Čech, Jiří Zimčík, Jaromír Plachý, Nikkarin a Pavel Reisenauer... V publicistické části najdete profil Bohumila Konečného (Bimba) a text P. Ryšky o raných interakcích komiksu a filmu, v příloze pak seznam všech komiksů vydaných v ČR 2007/2008 a nominace na cenu Muriel.       Jako bonus: DVD s animovanými filmy (75 min.) a komiksový notýsek Moleskine.
         

Bunkr

Bunkr

 

Pod názvem     Bunkr vychází dlouho očekávaný komiksový časopis, který patří mezi oblíbené tiskoviny jako např.     Klaustrofobie v kostce, kulinářský měsíčník     Vaříme jen z konzerv nebo agrární revue     Pustina, a jemuž z někdejšího názvu “Panoptico” zůstalo propojující mysteriózní téma.     Na dvaasedmdesáti stranách hostí jak protřelé komiksové matadory (Jaromír 99, Tomáš Prokůpek, Andraste), tak několik příjemných překvapení: Teapoda, Rawena, Tomáše Gladiše či Rollera, Milana Sodomu nebo Jana Dřevíkovského. Všechny stránky byly pečlivě dekontaminovány a při čtení tohoto plátku nehrozí žádné nebezpečí (i když odbor pro ochranu zdraví proti radiaci doporučuje použít alespoň ochranné rukavice.)