Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008Right menu


KomiksFEST! 2008

Vizuál a logo festivalu ke stažení

 

   Vizuál festivalu pro rok 2008 a     logo festivalu v tiskové kvalitě najdete ke stažení v přiložených souborech.

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
Obálka KomiksFEST! revue 02

KomiksFEST! revue 02

 

   Druhé číslo KomiksFEST! revue představuje vedle etablovaných autorů, jakými jsou     Marjane Satrapi (autorka slavné     Persepole; ukázka z chystaného alba     Šitíčko), švédský post-punker     Max Andersson nebo mlčenlivý norský tvůrce     Jason, samozřejmě i aktuální domácí scénu:     Jaromíra 99 (komiksová adaptace     Svatební košile),     Jaromíra Plachého nebo     Hzu Bažanta (dlouho připravovaná adaptace Čapkova     Krakatitu). Novými jmény jsou pak…

logo RELAY

RELAY komiks – nová cesta do komiksových světů

 

Nejrychlejší cestu do fantazijních světů komiksu otevírá nový distribuční projekt, který přináší domácím čtenářům komiksy takřka na dosah ruky – do sítě celosvětově rozšířených prodejen tisku RELAY.     RELAY komiks je dalším krokem, kterým se jedno z nejdynamičtějších médií současnosti dostává z doposud uzavřeného fanouškovského ghetta směrem k širšímu čtenářskému povědomí. Základ budoucí distribuční sítě tvoří momentálně pět pilotních prodejen: v Praze na stanicích metra „A“ Skalka a metra „C“ Pankrác a na letišti, mimo Prahu pak na vlakových nádražích v Plzni a Hradci Králové. Tento na domácím trhu jedinečný projekt vznikl ve spolupráci firem HDS Retail, Labyrint a SEQENCE.

kulturní týdeník A2

Letní komiksový seriál v týdeníku A2

 

Celkem     12 nezávislých evropských komiksových tvůrců představí letní seriál, který od července do září poběží     v kultlurním týdeníku A2. Každý z autorů bude představen třemi komiksovými stránkami a profilem, některé z nich budete moci potkat naživo i na podzimním 3. ročníku KomiksFEST!u. A na koho se můžete těšit? Během onoho čtvrtroku představíme jména jako Lewis Trondheim, Joann Sfar, Nicolas Mahler, Ulf K., Mawil, Max Andersson, Jason, Alexandru Ciubotariu, elfelix, Killoffer, Przemyslaw Trusciński nebo Krzysztof Gawronkiewicz... Profily pak najdete on-line na stránkách týdeníku A2.

Moleskine komiks

Ukázky komiksů v zápisnících Moleskine

 

V přiložené galerii přinášíme ukázky ze zahraničních komiksů v zápisnících Moleskine...

Zápisníky Moleskine

Pravidla soutěže GEORGE / Moleskine

 

Do soutěže budou zařazeny pouze autorské komiksy na zadané téma nakreslené do jakéhokoliv     zápisníku Moleskine ve formátu 9×14 cm (návod jak získat Moleskine zápisník se slevou najdete uvnitře těchto pravidel). Minimální rozsah: 2 stránky. Uzávěrka soutěže:     20. října 2008. Další podrobnosti v článku.

Obálka KomiksFEST! revue

Nový český komiksový časopis: KomiksFEST! revue

 

U příležitosti AniFestu a CRWEconu vychází první číslo nového komiksového časopisu:     KomiksFEST! revue. Barevný magazín o 100 stranách za cenu 150,- Kč představí první kapitolu jednoho z posledních alb Davida B.     Le Jardin Armé, odehrávající se v Čechách, ukázku z legendární     Black Hole od Charlese Burnse, barevný sebeironický komiks berlínské nezávislé hvězdy     Mawila, nové kratké     komiksy českých tvůrců (Lomová, Černý, Plachý, Šeda, Jaromír 99), příběh z     připravované 3. knihy Monstrkabaretu Freda Brunolda, texty ke     komiksovým adaptacím Erbenovy Kytice (Tomáš Prokůpek), výběr z     přednášky Jeana Auquiera, ředitele bruselského Centra komiksu ad.