Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008Right menu


CREW2 23

CREW2 23

 

   Předposlední letošní CREW je věnovaná silám okultním i záhrobním. Ve speciálním makabrickém čísle narazíme na zombie řádící v opuštěném lese, vědce posedlého výzkumem záhrobí i na smrťáka, který by rád svůj džob hodil na někoho jiného. A samozřejmě, i na Hellblazera v podání pánů Ellise a Bradstreeta (obálky k Punisherovi) a skříňku se Satanovým embryem. Navíc je tu masivní profil Teda McKeevera a spoustu dalších článků a rubrik. Prostě CREW jak má být.

Aktuálně na Komiksárium.cz

Jaký byl rok 2017: Nejlepší překladové komiksy

ANKETA > Rok se rokem sešel a je tu opět tradiční anketa Komiksária. Znovu jsme se ohlédli za nejlepšími domácími komiksy, překladovými tituly, největšími událostmi, zahraniční produkcí i za tím (nej)horším, co rok 2017 přinesl. Letos přispěli (byť ne ve všech kategoriích) Kateřina Čopjaková, Martin Foret, Jan Havlíček, Pavel Kořínek, Anna Křivánková, Milan Krejčí, Tomáš …Pokračování textu Jaký byl rok 2017: Nejlepší překladové komiksy →

Jaký byl rok 2017: Nejlepší české a slovenské komiksy

ANKETA > Rok se rokem sešel a je tu opět tradiční anketa Komiksária. Znovu jsme se ohlédli za nejlepšími domácími komiksy, překladovými tituly, největšími událostmi, zahraniční produkcí i za tím (nej)horším, co rok 2017 přinesl. Letos přispěli (byť ne ve všech kategoriích) Kateřina Čopjaková, Martin Foret, Jan Havlíček, Pavel Kořínek, Anna Křivánková, Milan Krejčí, Tomáš …Pokračování textu Jaký byl rok 2017: Nejlepší české a slovenské komiksy →

 
Anča a Pepík

Anča a Pepík (Tip KomiksFEST!u)

 

Dvě komiksové myši opět v akci. Příběh Anči a Pepíka     Kafemlýnek vznikl podle knihy Lucie Lomové. Vše začalo hledáním starých saní na smetišti… Kdo by tušil, že narazí na bandu neurvalých lupičù a půjde o život? Ale Anča s Pepíkem se jen tak něčeho nezaleknou. A když jim ještě pomůže bytost z kouzelného kafemlýnku, pak jsou na ně i lupiči krátcí!

Pixy

Pixy (Tip KomiksFEST!u)

 

Konzumujte! Kupujte legální drogy! Věřte v obaly od mléka! A nebo máte ještě jednu možnost: Buďte svobodní!     Vezměte život a smrt do svých rukou.

Radek Doskočil: Murder song

Mladé šelmy v KOMIKSové kůži 2: Bliss + Radek Doskočil

 

   Scénický komiks Bliss: Komediální onemanshow Vojty Švejdy, plná originálních gagů a promyšlené světelné scénografie, přibližuje osudy básníka Blisse. Žije v podkrovním bytě nejvyššího domu ve městě, nejen na rozmezí nebe a země, ale i na hraně mezi vtipným snem a směšnou realitou.     Radek Doskočil (animované filmy): Murder song, For Kate, Adamatiti v Londýně.

Mladé šelmy v KOMIKSové kůži 1: Kuře

Mladé šelmy v KOMIKSové kůži 1: Kuře + Jan Cechl

 

   Kuře: Svérázný autorský divadelně-loutkový počin na motivy komiksu Kuře na švestkách. Příběh Karla, kterému je přes třicet, má tři děti, jednu ženu a rozbité housle. Zásadní téma podané otřesnou formou. Prostě punk jak má být.     Punkáč pokleslých žánrů Jan Cechl (animované filmy)    :     Originální mladý tvůrce, který se ve své velmi osobité tvorbě „baví“ tím, že s oblibou načechrává pírka tzv. pokleslým žánrům jako například hororu či parodii.

Můj kousek Země

Můj kousek Země

 

Když se děti a mládež z celé republiky pustily do příběhů     o největším zvířeti na světě – Gaie, nebo o jednom z míst na její „srsti“, které jim je blízké a je možná v ohrožení, jako by     znovuobjevily celou historii komiksu. Od jednoduchých jeskynních kreseb až třeba po sofistikované, umně ztvárněné sci-fi nebo minimalistické stripy. Nevěříte? Pak se zajděte na vlastní oči přesvědčit přímo na Ministerstvo životního prostředí...

Bimba - Dobrodružství Bohumila Konečného (Tip KomiksFEST!u)

Bimba - Dobrodružství Bohumila Konečného (Tip KomiksFEST!u)

 

   Bohumil Konečný – Bimba – je neprávem opomíjený český výtvarník druhé poloviny 20. století. Kreslíř Kája Saudek o něm dokonce prohlásil:     „Konečný uměl v roce třicet sedm nebo třicet osm to, co dnes v Americe umí sotva pár desítek malířů. Byl neporovnatelný s čímkoli. Tento Bohumil Konečný, zcela zapomenut a za života neuznán, byl absolutní génius, který už jen tak nebude. To, co umím, mě naučil on.“ Výstava v Obecním domě ukáže Konečného ilustrace knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, reklamní tvorbu (např. pro firmy Baťa, Prazdroj, Petrof, Jablonex, nebo Sigma Pumpy), ilustrace k časopisu Vpřed, první české pin-up girls, ale i tvorbu v duchu socialistického realismu a průběžně vznikající volnou tvorbu.