Hlavní seznam nabídek programuKomiksFEST! > 2008Right menu


CREW2 23

CREW2 23

 

   Předposlední letošní CREW je věnovaná silám okultním i záhrobním. Ve speciálním makabrickém čísle narazíme na zombie řádící v opuštěném lese, vědce posedlého výzkumem záhrobí i na smrťáka, který by rád svůj džob hodil na někoho jiného. A samozřejmě, i na Hellblazera v podání pánů Ellise a Bradstreeta (obálky k Punisherovi) a skříňku se Satanovým embryem. Navíc je tu masivní profil Teda McKeevera a spoustu dalších článků a rubrik. Prostě CREW jak má být.

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
Anča a Pepík

Anča a Pepík (Tip KomiksFEST!u)

 

Dvě komiksové myši opět v akci. Příběh Anči a Pepíka     Kafemlýnek vznikl podle knihy Lucie Lomové. Vše začalo hledáním starých saní na smetišti… Kdo by tušil, že narazí na bandu neurvalých lupičù a půjde o život? Ale Anča s Pepíkem se jen tak něčeho nezaleknou. A když jim ještě pomůže bytost z kouzelného kafemlýnku, pak jsou na ně i lupiči krátcí!

Pixy

Pixy (Tip KomiksFEST!u)

 

Konzumujte! Kupujte legální drogy! Věřte v obaly od mléka! A nebo máte ještě jednu možnost: Buďte svobodní!     Vezměte život a smrt do svých rukou.

Radek Doskočil: Murder song

Mladé šelmy v KOMIKSové kůži 2: Bliss + Radek Doskočil

 

   Scénický komiks Bliss: Komediální onemanshow Vojty Švejdy, plná originálních gagů a promyšlené světelné scénografie, přibližuje osudy básníka Blisse. Žije v podkrovním bytě nejvyššího domu ve městě, nejen na rozmezí nebe a země, ale i na hraně mezi vtipným snem a směšnou realitou.     Radek Doskočil (animované filmy): Murder song, For Kate, Adamatiti v Londýně.

Mladé šelmy v KOMIKSové kůži 1: Kuře

Mladé šelmy v KOMIKSové kůži 1: Kuře + Jan Cechl

 

   Kuře: Svérázný autorský divadelně-loutkový počin na motivy komiksu Kuře na švestkách. Příběh Karla, kterému je přes třicet, má tři děti, jednu ženu a rozbité housle. Zásadní téma podané otřesnou formou. Prostě punk jak má být.     Punkáč pokleslých žánrů Jan Cechl (animované filmy)    :     Originální mladý tvůrce, který se ve své velmi osobité tvorbě „baví“ tím, že s oblibou načechrává pírka tzv. pokleslým žánrům jako například hororu či parodii.

Můj kousek Země

Můj kousek Země

 

Když se děti a mládež z celé republiky pustily do příběhů     o největším zvířeti na světě – Gaie, nebo o jednom z míst na její „srsti“, které jim je blízké a je možná v ohrožení, jako by     znovuobjevily celou historii komiksu. Od jednoduchých jeskynních kreseb až třeba po sofistikované, umně ztvárněné sci-fi nebo minimalistické stripy. Nevěříte? Pak se zajděte na vlastní oči přesvědčit přímo na Ministerstvo životního prostředí...

Bimba - Dobrodružství Bohumila Konečného (Tip KomiksFEST!u)

Bimba - Dobrodružství Bohumila Konečného (Tip KomiksFEST!u)

 

   Bohumil Konečný – Bimba – je neprávem opomíjený český výtvarník druhé poloviny 20. století. Kreslíř Kája Saudek o něm dokonce prohlásil:     „Konečný uměl v roce třicet sedm nebo třicet osm to, co dnes v Americe umí sotva pár desítek malířů. Byl neporovnatelný s čímkoli. Tento Bohumil Konečný, zcela zapomenut a za života neuznán, byl absolutní génius, který už jen tak nebude. To, co umím, mě naučil on.“ Výstava v Obecním domě ukáže Konečného ilustrace knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, reklamní tvorbu (např. pro firmy Baťa, Prazdroj, Petrof, Jablonex, nebo Sigma Pumpy), ilustrace k časopisu Vpřed, první české pin-up girls, ale i tvorbu v duchu socialistického realismu a průběžně vznikající volnou tvorbu.