KomiksFEST! > 2007 > Pro média
Pro média

 

Na této stránce bude k dispozici ke stažení logo festivalu, vizuál/postery, tiskové zprávy, fotky a další materiály v tiskové kvalitě pro použití v médiích.

Komiksova oceneni Muriel

Komiksové ceny MURIEL 2007 - výsledky

 

V sobotu 3. listopadu 2007 byly během závěrečného večera festivalu KomiksFEST! 2007 v divadle Archa     slavnostně vyhlášeny a předány komiksové ceny Muriel. Držitele skleněných plastik odkazujících k legendární hrdince Káji Saudka vybrala dvacetičlenná odborná a hlavní porota, které předsedal Gene Deitch, americký filmový režisér a animátor žijící v Čechách.

logo KomiksFEST!u

Tisková konference - David B., Gene Deitch, Muriel

 

Rádi bychom Vás pozvali na velmi krátkou tiskovou besedu u příležitosti komiksového festivalu KomiksFEST! 2007, která se koná     ve středu 31.10. v 11.00-11.30 v Divadle Archa v divadelním baru (spodní foyer), Na Poříčí 26, Praha 1. Konference se zúčastní     hlavní host festivalu, francouzský kreslíř David B. (mj. autor šestidílného komiksu Padoucnice) a     Gene Deitch, americký režisér animovaných filmů žijící v Praze, čestný předseda poroty komiksových cen Muriel. Současně Vám představíme     nominace na cenu a v premiéře také skleněnou plastiku Muriel určenou vítězům (která bude předána v sobotu 3.11. na slavnostním večeru právě v Divadle Archa).

logo KomiksFEST!u

Kompletní program KomiksFEST!u 2007

 

Festival potrvá celý týden od 27. 10. do 3. 11. a představí celou řadu akcí: přednášky a diskuse, komiksové a výtvarné výstavy, filmy, animace, divadelní představení, workshopy.     Kompletní program den po dni najdete v plné podobě i ke stažení v PDF v tomto článku.

Vizual KomiksFEST!u 2007

Tisková zpráva: KomiksFEST! 2007

 

    Již jen měsíc nás dělí od 2. ročníku multimediálního komiksového festivalu KomiksFEST!, jež opět koncem října na celý týden zaplaví Prahu.       Inovativní festival, který svým objemem i šíří záběru nemá ve Střední Evropě konkurenci, představí zahraniční hosty, filmové premiéry, výtvarné a komiksové výstavy, řadu nových knih domácích i cizích autorů, divadelní představení, diskuse, workshopy a další aktivity. Festival zahájí 27. 10. celodenní program v holešovické La Fabrice, vyvrcholením bude       slavnostní večer 3. 11. v Divadle Archa, na němž budou mimo jiné       poprvé uděleny komiksové ceny Muriel.    
   K hvězdám festivalu patří       David B. - autor světově uznávané autobiografie Padoucnice,       Petr Sís - který pokřtí svou novou knihu Zeď (Jak jsem vyrůstal za železnou oponou), ředitel bruselského Centra komiksu       Jean Auquier nebo mladý německý autor       Mawil. Speciální den bude věnovaný       Tintinovi. KomiksFEST!, ve spolupráci se zahraničními zastoupeními, galeriemi, kinosály, divadly a výstavně-kavárenskými prostorami po celé Praze představuje komiks populární formou jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah.  

 

Mottem festivalu je:     Komiks unlimited.  

Vizual KomiksFEST!u 2007

Logo a vizuál festivalu

 

Logo festivalu a vizuál v menším rozlišení pro ilustraci článků.