KomiksFEST! > 2007 > Knihy > Katalog KomiksFEST!u 2007
obalka katalogu KomiksFEST! 2007

Katalog KomiksFEST!u 2007

 

Doprovodný katalog bývá nedílnou součástí každého pořádného festivalu - příručkou pro odborníky a alespoň milou vzpomínkou pro nívštěvníky. Naším záměrem ovšem nebylo sestavit katalog jako kartotéku, která se po skončení festivalu stane jen dalším lapačem prachu. I pro příští ročníky by mělo platit, že kromě vazby na samotný program festivalu by se měl katalog stát     obstojným a životaschopným komiksovým médiem sám o sobě. K tomu by měly přispět jak exkluzivně publikované komiksy, tak původní texty, které se aktuální situace v komiksu dotýkají. Formát katalogu bude necelá A4, celý katalog bude v barvě - a více o jeho obsahu se dozvíte v článku!

 

Původní, u nás zatím nepublikované komiksy máme samozřejmě připraveny od našich hostí:     Davida B., Mawila, belgických vedoucích workshopu     Cornette&Karo nebo     Sylwie Restecké z výstavy Žena v polském komiksu - autorky. Domácí scénu pak symptomaticky zastupují     Lucie Lomová,    Jiří Grus s ukázkou z Volemana 2,     Hza Bažant, Vhrsti, ale třeba také     Vojtěch Šeda, writer     Pasta nebo grafik     Martin "FunkFu" Svoboda. Práce "komiksově" méně známých jmen mohou být pro leckoho překvapením, naplňují ale beze zbytku multimediální zaměření festivalu.

 

         Textovou část zaplní samozřejmě profily hostí a porotců ceny Muriel, hlavní náplní ale bude esej Pavla Ryšky       Dvojí život českého komiksu a profilový text       Žena v polském komiksu Michała Słomky, kurátora stejnojmenné výstavy a hlavního tahouna naší partnerské organizace Centrala CECA.
   Jako bonus naleznete v katalogu soupis vydaných komiksů a souvisejících projektů za rok 2006/2007, které se účastnily komiksových ocenění Muriel.  

Související

Errata

 

Bylo by krásné být dokonalí, ale musíme přiznat, že v našem festivalovém katalogu se vyskytly některé chyby. Tu pouhé překlepy, tu věci zásadnějšího rázu. Všem, kteří by se mohli chybami v katalogu cítit poškozeni, se omlouváme, a přehmaty napravujeme alespoň touto elektronickou cestou.

Revue a katalogy: kde koupit?

 

Naše     KomiksFEST! revue a     festivalové katalogy můžete zakoupit na řadě míst - v e-shopech, vybraných trafikách RELAY, knihkupectvích, zásobovaných distribucemi Kosmas a SEQOY a dalších, kvalitních knihkupectvích.     Seznam prodejních míst najdete v článku.

Diskuse

Ad katalog

Omlouváme se za zpozdění s odpovědí - katalog KomiksFEST!u 2007 je k dostání v distribuční síti SEQOY (seznam prodejen najdete na stránkách http://www.crew.cz/jak-nas-ziskat.php) i v řadě e-shopů. Pokud nás kontaktujete na info@komiksfest.cz, rádi Vám jej zašleme i na dobírku.

Vyprodaný katalog

Katalog byl již během výstavy vyprodaný. Je možné jej někde sehnat?
Děkuji.