KomiksFEST! > 2007 > Aktuality
Aktuality

Cerstve dokoncena serie Padoucnice

Fotogalerie 2007

 

Jaká byla atmosféra festivalu, co se dělo na jednotlivých akcích? O tom můžou vyprávět nejen organizátoři a účastníci, ale i přiložené fotografie. Kromě tohoto soustředěného výběru najdete řadu dalších fotek i u konkrétních akcí...

 

   Foto (c) Petr Flíček,      Koreastudio        , Radek Jandera (FCCA/Artwall), Centrala CECA.  

Komiksova oceneni Muriel

Komiksové ceny MURIEL 2007 - výsledky

 

V sobotu 3. listopadu 2007 byly během závěrečného večera festivalu KomiksFEST! 2007 v divadle Archa     slavnostně vyhlášeny a předány komiksové ceny Muriel. Držitele skleněných plastik odkazujících k legendární hrdince Káji Saudka vybrala dvacetičlenná odborná a hlavní porota, které předsedal Gene Deitch, americký filmový režisér a animátor žijící v Čechách.

Hermann Schechtfreund

Jožkalipnik... přesunut!

 

... a to     na pátek 2. 11. od 19:30 do kina OKO nedaleko Strossmayerova náměstí. Za drobné zmatky se spolu s Tichým syndikátem omlouváme, a věříme, že příznivci Herrmana Schlechtfreunda, jakož i fanynky Jožky Lipnika, si cestu ke svým idolům najdou.

logo KomiksFEST!u

Praha plná bublin. Ko-mik-so-vých bublin... Bwlopt!

 

... a neb náš reklamní spot pro Rádio 1. Ke stažení v článku! Bwlopt!

logo KomiksFEST!u

Nákupy, slevy a stánky na KomiksFEST!u

 

La Fabrika v pražských Holešovicích otevře své brány hlavnímu programu festivalu 27. 10. od 10:00, a s touto hodinou pro vás budou připraveny stánky s nejčerstvějšími novinkami i staršími komiksy, komiksová burza, oblíbené figurky, plakáty, buttony, comics-designed T-shirts... A hlavně     speciální ceny a festivalové slevy! Jaké? Dozvíte se v článku!

Will Eisner: Zid Fagin

Maxx, Žid Fagin a Voleman 2

 

    Zpávy milé i nemilé přichází z nakladatelských vod.
   Psychedelická drsárna       Maxx Sama Kithe (Wolverine vs. Hulk) se sice finišuje, ale do festivalu vyjít nestihne. Namísto ní se stihne vytisknout kniha       Žid Fagin nedávno zemřelého zakladatele komiksového románu (graphic novel)       Willa Eisnera. Slovy nakladatele: "Eisner přináší nový pohled na jednu z nejznámějších záporných postav světové literatury. Převypravuje a domýšlí některé epizody románu Oliver Twist ústy Fagina. Svým dílem Žid Fagin se Will Eisner opětovně připomněl nejen jako mistrný tvůrce komiksových příběhů, ale rovněž jako pronikavý společenský a literární kritik." Knihu o 128 stranách vydá Netopejr, a bude předběžná cena je 250,- Kč.  

 

Také druhý sešit autorské série Jiřího Gruse     Voleman bohužel vyjde až po festivalu; abychom vás však o jeden z nejoriginálnějších domácích počinů neochudili, najdete     ukázku ze druhého dílu ve festivalovém katalogu a s Volemanem se budete moci seznámit na výstavě     Voleman jedna dvě, kterou autor otevře v kavárně Řehoř Samsa 29. 10. od 19:30.

Petr Sis - Zed

Update: na festivalu bude představena nová kniha Petra Síse

 

   Zeď - The Wall - se lakonicky jmenuje nová kniha Petra Síse (Tibet - tajemství červené krabičky, Strom života, Hrej, Mozarte, hrej), kterou v českém překladu vydává Labyrint. Petr Sís svou čistou, svěží linkou a osobitým vypravěčským stylem s komiksovými postupy a pasážemi popisuje své dětství za Železnou oponou; americký server Very Short List umístil Zeď do trojúhleníku mezi Mause, Persepolis a Nesnesitelnou lehkost bytí. Oproti původním plánům Petr Sís na festival nedorazí, a kniha sama zřejmě ještě chvílin zůstane v čínské tiskárně - druhá komiksové sobota v divadle Archa nicméně představí alespoň     ukázky z knihy formou výstavy.  

Logo KomiksFEST!u

Spouštíme novou verzi webu

 

Oproti předchozí, komornější verzi přichází www.komiksfest.cz s úplně novým redakčním systémem, který pokrývá stoupající nároky našeho rozrůstajícího se festivalu. První programové bloky a základní údaje o festivalu najdete na webu už teď, další informace budeme samozřejmě průběžně doplňovat - takže se nebojte pravidelných návštěv!