KomiksFEST! > 2007 > Akce
Akce

logo KomiksFEST!u

Kompletní program KomiksFEST!u 2007

 

Festival potrvá celý týden od 27. 10. do 3. 11. a představí celou řadu akcí: přednášky a diskuse, komiksové a výtvarné výstavy, filmy, animace, divadelní představení, workshopy.     Kompletní program den po dni najdete v plné podobě i ke stažení v PDF v tomto článku.

Altoids - jedna mintka, jeden pribeh

Altoids - jedna mintka, jeden příběh

 

         Co se stane, když ji rozpustíš?    
   Altoids jsou prapodivně hrdým sponzorem festivalu KomiksFEST! 2007 a snaží se dát příležitost mladým začínajícím umělcům. Pokud chceš       vyniknout a vyhrát 24 krabiček prapodivně silných Altoids + sadu 4 balení limitované edice Altoids Komiks, vytiskni si přiložené PDF a nakresli svůj vlastní komiksový příběh. První obrázek je daný. To, co vytvoříš za ním, je na tobě. Můžeš využít všechna daná políčka nebo jen některá z nich. Pamatuj na jedno. Příběh by měl být prapodivně silný stejně jako mintky Altoids.  

logo KomiksFEST!

Hlavní program: Komiksová sobota 27. 10.

 

Co slibuje našlapaný program otevírací soboty našeho festivalu?     Vypečené přednášky (Happy Tree Friends, Simpsonovi, Láska a Čtyřlístek),     šmakovné projekce (v hledáčku jsou Barbarella, Mindscape of Allan Moore nebo Radio Kebrle),     průlet světem anime a     komiksových vlivů na východní kinematografii, vyhlášení nominací na     komiksovou cenu Muriel, designerský     Fashion cirkus labelu Urban Legend    , a dále     stánky s kompletní domácí (a vybranou zahraniční) produkcí,     autogramiády, burzu... a samozřejmě bar.

 

To vše od rána do večera     v sobotu 27. 10. v holešovické LaFabrice. Program celého dne i s časy jednotlivých událostí najdete v článku.

Parazit: modni cirkus

Netradiční módní přehlídka na KomiksFESTu!

 

   Fashionshop PARAZIT uvádí     stylizovaný módní cirkus Lucie MARES, Marie SILONDI a DRAWetc. - v sobotu 27. října od 19.00 - na KomiksFEST!u v LaFabrice!

Hura.cz

Cvičení CO - komiksový workshop Hurá.cz

 

Děsivě blízké burácení vrtulníků ani zděšený jekot prchajícího davu nepřehluší hrozivý rachot kroků gigantického robota. Smete vše, co mu stojí v cestě! Přežijí jen nejsilnější jedinci, schopní adaptace! Předejděme zbytečným obětem! Štestí přeje připraveným a proto je na sobotu 27.10.2007 naplánováno v prostorech obvodního střediska La Fabrika     Cvičení C.O.  

Tintin

Kulatý stůl: Jean Auquier

 

    Byl Tintin rasista? Proč Evropou netáhnou superhrdinové? A co všechno spadá pod aktivity "komiksového centra"? Na tyto a mnohé další otázky odpoví       Jean Auquier, ředitel Belgického komiksového centra (Centre Belge de la Bande Dessinée) v Bruselu.
         Kulatý stůl bude tlumočen do češtiny.      

Zastoupeni Valonsko-Brusel

Přednáškové turné Jeana Auquiera

 

   Komiks: nástroj komunikace nebo deváté umění?, tak zní titul přednášky Jeana Auquiera, ředitele bruselského Belgického centra komiksu (Centre Belge du Bande Dessinée), kterou přednese 30. 10 a 1. 11. na svém turné na Univerzitě Karlově v Praze a Masarykově univerzitě v Brně.

Cornette & Karo

Třídenní komiksový workshop: Plynutí času

 

Na profesionální komiksový workshop jsou zváni všichni výtvarníci a komiksoví autoři, kteří se pod vedením zkušených matadorů chtějí zlepšit ve scenáristice, kresbě a komiksovém "vyprávění" celkově. Třídenní intenzivní workshop vedou belgičtí autoři     Jean-Luc Cornette (scenárista) a výtvarnice, publikující pod přezdívkou     Karo. Jeho tématem je     Plynutí času - a to jak v rovině příběhové (mějte připravený námět, který budete ve vzájemné atmosféře rozpracovávat), tak v rovině formální - jak komiks pracuje s časem, tempem děje, frázovanim?

Profesor Tryphon Tournesol

Tintinův den

 

    Projekci Tintinova filmu, dětskou dílnu, křest nového alba a výstavu tintinovských knížek - to všechno obnáší celoodpolední program       Tintinova dne, který takto "na všech frontách" představí nejslavnějšího belgického hrdinu. Setkání s udatným reportérem a jeho věrným psím druhem Filutou, to je program pro celou rodinu!
         Program celého Tintinova dne bude veden/tlumočen do češtiny.      

Cerveny Amadeus

Varlén & Červený Amadeus

 

   První veřejné uvedení souborného vydání komiksů SdCh. Podrobný autorský komentář SdCh k jednotlivým sešitům. Výstava původních undergroundových vydání, dokumentů a originálních (barevných!) předloh. Při této příležitosti v prodeji pouze v Polí pět limitovaná (číslovaná a podepsaná) edice výše uvedených komiksů.

Závěrečný program: Komiksová sobota 3. 11.

 

Druhou, závěrečnou sobotu našeho festivalu bude hostit náš spolupořadatel, divadlo Archa. Zde na vás bude čekat     David B. a vernisáž jeho výstavy, Mawil, Cornette & Karo, Michał Słomka a další     zahraniční hosté, dočkáte se předávání     komiksových ocenění Muriel,     kouzelnického představení na komiksové téma a na závěr večera remixovaného komiksového vizuálu     E-ROTOSKOP. Detailní program najdete v článku.

Ženy v polském komiksu - hrdinky

 

   Hrdinky polských komiksů jsou osobnostmi velice různorodými. Jsou mezi nimi teenagerky, něžné manželky, vampy, sexy letušky, ekoteroristky, asistentky vědců, punkerky, ozdoby socialistických verzí Jamesů Bondů nebo hrdinky odboje z období druhé světové války. Typy ženských postav jsou ovlivněny dějem komiksů, a ten je zase velkou měrou utvářen společenskou a historickou realitou. Přednáška kurátora Michała Słomky (Centrala CECA) doplněná multimediální prezentací.

Smankote!

Šmankote! Křest!

 

Křest kreslených příběhů Spejbla a Hurvínka     Šmankote!, které sepsala Denisa Kirschnerová a nakreslil Tomáš Chlud. Křest pořádá a knížku vydává Netopejr.