KomiksFEST! > 2007
Altoids - jedna mintka, jeden pribeh

Altoids - jedna mintka, jeden příběh

 

         Co se stane, když ji rozpustíš?    
   Altoids jsou prapodivně hrdým sponzorem festivalu KomiksFEST! 2007 a snaží se dát příležitost mladým začínajícím umělcům. Pokud chceš       vyniknout a vyhrát 24 krabiček prapodivně silných Altoids + sadu 4 balení limitované edice Altoids Komiks, vytiskni si přiložené PDF a nakresli svůj vlastní komiksový příběh. První obrázek je daný. To, co vytvoříš za ním, je na tobě. Můžeš využít všechna daná políčka nebo jen některá z nich. Pamatuj na jedno. Příběh by měl být prapodivně silný stejně jako mintky Altoids.  

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
Jsem vetsi a lepsi

Jsem větší a lepší

 

         Může být herec v divadle nahrazen robotem? Krátký sci-fi příběh s vybroušenou 3D animací a působivou atmosférou se odehrává v nedaleké budoucnosti v Praze...
         Ještě mokrý absolventský snímek Martina Dudy uvedeme v rámci hlavního programu - první komiksové soboty 27. 10. v holešovické La Fabrice.      

Radio Kebrle

Radio Kebrle

 

"Musíš mi pomoct. Chtějí mě připravit vo život! Janíku! Tady to někde je, někde to hraje, vod rána do večera, celý noce! Zbláznim se z toho, nemůžu spát, nemůžu nic dělat. Nevidim na to, nevim, kde to je! Najdi to a vypni to, rozumíš? Já už to nechci poslouchat!"

obalka katalogu KomiksFEST! 2007

Katalog KomiksFEST!u 2007

 

Doprovodný katalog bývá nedílnou součástí každého pořádného festivalu - příručkou pro odborníky a alespoň milou vzpomínkou pro nívštěvníky. Naším záměrem ovšem nebylo sestavit katalog jako kartotéku, která se po skončení festivalu stane jen dalším lapačem prachu. I pro příští ročníky by mělo platit, že kromě vazby na samotný program festivalu by se měl katalog stát     obstojným a životaschopným komiksovým médiem sám o sobě. K tomu by měly přispět jak exkluzivně publikované komiksy, tak původní texty, které se aktuální situace v komiksu dotýkají. Formát katalogu bude necelá A4, celý katalog bude v barvě - a více o jeho obsahu se dozvíte v článku!

Kaja Saudek: Barbarella

Český komiksový plakát

 

Nu, přiznejme na úvod, že koncept českého komiksového plakátu je spíše shovívavým, zastřešujícím deštníkem, než úderným mlatem, oddělujícím plakát od plakátu. Natolik je u nás "devátá Múza" ještě v plenkách, že kdybychom se měli soustředit jen na plakáty ke komiksovým knihám, rychle bychom se vyčerpali. Poohlédneme-li se ale po jejích sestřičkách, vidíme, že komiksová inspirace přeci jen tu a tam zanechala polibek...

Renesance

Renesance

 

    Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City ? město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti? ?Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,? říkají tvůrci.
         předfilm: Měsíc vran (Selina Cobley)  

Sin City

Hellboy -> Sin City

 

   Omlouváme se divákům, ale zahraniční studio nepovolilo včas projekci filmu Hellboy, který je již mimo distribuci. Byli jsme proto nuceni sáhnout po dostupnějším titulu:  

     

Sin City - Město hříchu

   

      Sin City - město hříchu je zamořeno kriminálníky, zkorumpovanými policisty a sexy ženami; někdo touží po pomstě, někdo po spasení a další? po obojím. Film představuje příběhy ze tří Millerových novel včetně         Sin City, které odstartovalo dlouhodobou a kritiky oceňovanou sérii komiksů, stejně jako         The Yellow Bastard a         The Big Fat Kill. Rodriguez společně s Millerem převedli tyto legendární příběhy ze stránek knih na filmové plátno a zůstali naprosto věrní vzhledu, pocitům a dialogům knih.
             předfilm: Šlehaná vejce (Emanuel Strixner)