KomiksFEST! > 2007
Profesor Tryphon Tournesol

Tintinův den

 

    Projekci Tintinova filmu, dětskou dílnu, křest nového alba a výstavu tintinovských knížek - to všechno obnáší celoodpolední program       Tintinova dne, který takto "na všech frontách" představí nejslavnějšího belgického hrdinu. Setkání s udatným reportérem a jeho věrným psím druhem Filutou, to je program pro celou rodinu!
         Program celého Tintinova dne bude veden/tlumočen do češtiny.      

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
Cornette & Karo

Třídenní komiksový workshop: Plynutí času

 

Na profesionální komiksový workshop jsou zváni všichni výtvarníci a komiksoví autoři, kteří se pod vedením zkušených matadorů chtějí zlepšit ve scenáristice, kresbě a komiksovém "vyprávění" celkově. Třídenní intenzivní workshop vedou belgičtí autoři     Jean-Luc Cornette (scenárista) a výtvarnice, publikující pod přezdívkou     Karo. Jeho tématem je     Plynutí času - a to jak v rovině příběhové (mějte připravený námět, který budete ve vzájemné atmosféře rozpracovávat), tak v rovině formální - jak komiks pracuje s časem, tempem děje, frázovanim?

obalka prvniho sesitu Voleman

Jiří Grus: Voleman jedna dvě

 

    Jiří Grus, absolvent pražské AVU a špička domácího komiksu, představí svoji autorskou sérii       Voleman. Voleman, napjatý mezi proklatě reálnými Holešovicemi a surreálným fantasknem, je (anti)superhrdinským alter egem každého z nás.       Voleman - skrz bulvu rovnou do srdce.    
   (Odbočkou přes bránici.)  

David B.: ob��lka komiksu Babel

David B.

 

   David B. je jedním z celosvětově nejuznávanějších francouzských komiksových výtvarníků. Jeho sugestivní, stylizovaná, místy až ornamentální kresba propojuje dějové linky se snovými a fantazijními pasážemi a dodává tak čtenářskému prožitku neopakovatelnou hloubku. Závěrečný díl jeho autobiografické série     Padoucnice vyjde u příležitosti festivalu.

 

    David B. bude hostem KomiksFEST!u a výstavu v sobotu 3. 11. osobně otevře.
   Výstava je pořádána ve spolupráci s       Divadlem Archa, Francouzským institutem Praha a nakladatelstvím       Mot.      

Mawil

Markus "Mawil" Witzel

 

   Markus "Mawil" Witzel (* 1976) je stoupající hvězdou německého autorského komiksu. Absolvent komunikačního designu s nezaměnitelným rukopisem si získává další srdce a bránice v USA, Francii, Itálii a dalších zemích, jeho krátké komiksy jsou vítanými hosty v řadě evropských magazínů. Autobiograficky laděné příběhy "koktajícího kluka odvedle", jak se Mawil ve svých příbězích i naživo jeví, jsou plné odlehčené (sebe)ironie, pouličních postřehů, tiché fantazie, dívčích křivek a vůbec svižné kresby... 4 z 5 komiksových čtenářů doporučují používat jako antidepresivum.

 

Výstavu pořádáme ve spolupráci s     Goethe-Institutem Praha.  

Vojta Ě eda: Street strip

Vojta Šeda: Street strip (guerilla stickers)

 

Komiksové stripy, které vycházejí z ulice a zase se na ni vracejí - to je projekt     Street strip Vojty Šedy. Slovy autora: "Krátké příběhy, absurdní a bláznivé... Situace, které se kolem nás každodenně dějí, ale my si jich nevšímáme. Nebo je nechceme vidět? Jednoduchá zápletka, často abstraktní, si pohrává s imaginací kolemjdoucího..."

Malichernost aneb Pocta Ondreji Sekorovi

Artwall: Malichernost aneb Pocta Ondřeji Sekorovi

 

Obousměrný komiks     Malichernost aneb Pocta Ondřeji Sekorovi na Galerii Na zdi/Artwall je jedním ze street-komiksových projektů v rámci KomiksFEST!u, snažící se prozkoumávat možnosti a záludnosti ulice jako komiksového média. Kromě toho se vrací k počátkům domácího komiksu - ostatně víte, že Ferda Mravenec začínal jako hrdina válečných komiksových stripů?

 

   Foto (c)          Radek Jandera (FCCA/Artwall)