KomiksFEST! > 2007
Rabinuv kocour I: Bar micva

Rabínův kocour I: Bar micva

 

Komiks     Joana Sfara, jednoho z nejprodukrivnějších francouzských autorů, o rabínovi a jeho kocourovi začíná v okamžiku, kdy kocour sežere mluvícího papouška a začne ovládat lidskou řeč. Se svým pánem, rabínem, poté začne vést rozpravy o židovství, jejichž vyústěním je koucorovo rozhodnutí přestoupit na židovskou víru.     Může se ale stát kocour židem?  

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
Vizual KomiksFEST!u 2007

Tisková zpráva: KomiksFEST! 2007

 

    Již jen měsíc nás dělí od 2. ročníku multimediálního komiksového festivalu KomiksFEST!, jež opět koncem října na celý týden zaplaví Prahu.       Inovativní festival, který svým objemem i šíří záběru nemá ve Střední Evropě konkurenci, představí zahraniční hosty, filmové premiéry, výtvarné a komiksové výstavy, řadu nových knih domácích i cizích autorů, divadelní představení, diskuse, workshopy a další aktivity. Festival zahájí 27. 10. celodenní program v holešovické La Fabrice, vyvrcholením bude       slavnostní večer 3. 11. v Divadle Archa, na němž budou mimo jiné       poprvé uděleny komiksové ceny Muriel.    
   K hvězdám festivalu patří       David B. - autor světově uznávané autobiografie Padoucnice,       Petr Sís - který pokřtí svou novou knihu Zeď (Jak jsem vyrůstal za železnou oponou), ředitel bruselského Centra komiksu       Jean Auquier nebo mladý německý autor       Mawil. Speciální den bude věnovaný       Tintinovi. KomiksFEST!, ve spolupráci se zahraničními zastoupeními, galeriemi, kinosály, divadly a výstavně-kavárenskými prostorami po celé Praze představuje komiks populární formou jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah.  

 

Mottem festivalu je:     Komiks unlimited.  

Petr Sis - Zed

Update: na festivalu bude představena nová kniha Petra Síse

 

   Zeď - The Wall - se lakonicky jmenuje nová kniha Petra Síse (Tibet - tajemství červené krabičky, Strom života, Hrej, Mozarte, hrej), kterou v českém překladu vydává Labyrint. Petr Sís svou čistou, svěží linkou a osobitým vypravěčským stylem s komiksovými postupy a pasážemi popisuje své dětství za Železnou oponou; americký server Very Short List umístil Zeď do trojúhleníku mezi Mause, Persepolis a Nesnesitelnou lehkost bytí. Oproti původním plánům Petr Sís na festival nedorazí, a kniha sama zřejmě ještě chvílin zůstane v čínské tiskárně - druhá komiksové sobota v divadle Archa nicméně představí alespoň     ukázky z knihy formou výstavy.  

Vizual KomiksFEST!u 2007

Logo a vizuál festivalu

 

Logo festivalu a vizuál v menším rozlišení pro ilustraci článků.

Závěrečný program: Komiksová sobota 3. 11.

 

Druhou, závěrečnou sobotu našeho festivalu bude hostit náš spolupořadatel, divadlo Archa. Zde na vás bude čekat     David B. a vernisáž jeho výstavy, Mawil, Cornette & Karo, Michał Słomka a další     zahraniční hosté, dočkáte se předávání     komiksových ocenění Muriel,     kouzelnického představení na komiksové téma a na závěr večera remixovaného komiksového vizuálu     E-ROTOSKOP. Detailní program najdete v článku.

logo KomiksFEST!

Hlavní program: Komiksová sobota 27. 10.

 

Co slibuje našlapaný program otevírací soboty našeho festivalu?     Vypečené přednášky (Happy Tree Friends, Simpsonovi, Láska a Čtyřlístek),     šmakovné projekce (v hledáčku jsou Barbarella, Mindscape of Allan Moore nebo Radio Kebrle),     průlet světem anime a     komiksových vlivů na východní kinematografii, vyhlášení nominací na     komiksovou cenu Muriel, designerský     Fashion cirkus labelu Urban Legend    , a dále     stánky s kompletní domácí (a vybranou zahraniční) produkcí,     autogramiády, burzu... a samozřejmě bar.

 

To vše od rána do večera     v sobotu 27. 10. v holešovické LaFabrice. Program celého dne i s časy jednotlivých událostí najdete v článku.

Zeny v polskem komiksu - autorky

Žena v polském komiksu - autorky

 

Výstava představuje     současný stav a tendence v polském komiksu, tvořeném ženami. Prezentuje práce uznávaných autorek: jak těch, které vytvářejí komiks v jeho klasické podobě (např. Szarlota Pawel), tak práce umělkyň, které velmi úspěšně využívají komiksovou formu například v městském prostředí nebo na internetu prostřednictvím blogů (Agata ?Endo? Nowicka).

 

   Vernisáž za účasti autorek Sylwie Restecké a Iwony Siwek a kurátora Michała Słomky proběhne 29. 10. od 18:00.