KomiksFEST! > 2007
Bez BUBLIN

 

Ateliér     Ilustrace a grafiky VŠUP blízko komiksu (Dutková, Korunka, Kubát, Lachnitová, Miller, Skála, Skálová, Skřivánková, Šeda).

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
Anna chce skocit

Lucie Lomová: Komiksové posvícení!

 

Komiksové hody ze své aktuální tvorby pro dospělé čtenáře připravila     Lucie Lomová, jejíž debutové album     Anna chce skočit (Anne en cavale) slavilo úspěchy i ve Francii a péčí nakladatelství Meander vyšlo i u nás. Na vernisáži můžete navštívit místa, kde se Anna odehrává, ochutnat z autorčiny kuchyně skici, originální kresby i výsledné komiksové stránky a zakoupit knížky jak komiksové (Anna chce skočit, Anča a Pepík), tak krásnou literaturu, jíž kreslířka neméně krásně ilustrovala.

Cerveny Amadeus

Varlén & Červený Amadeus

 

   První veřejné uvedení souborného vydání komiksů SdCh. Podrobný autorský komentář SdCh k jednotlivým sešitům. Výstava původních undergroundových vydání, dokumentů a originálních (barevných!) předloh. Při této příležitosti v prodeji pouze v Polí pět limitovaná (číslovaná a podepsaná) edice výše uvedených komiksů.

30 dni dlouha noc

30 dní dlouhá noc (exkluzivní předpremiéra)

 

    Na nejsevernějším cípu Ameriky leží městečko Barrow. Každou zimu toto nehostinné místo na 30 dní ovládne tma, mráz a samota. Letošní zima však přinese i smrt? Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Překračují zamrzlou tundru, cestou odřezávají komunikace a únikové cesty. Je to svět, o němž dosud jen snili. Nekonečná noc a nekonečná zásoba krve a masa. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy?
         předfilm: Bloody Mary (Zina Papadopulou)  

 

   Festival KomiksFEST! uvede film v exkluzivní předpremiéře, dva dny před oficiálním uvedením do kin.  

Dragon Tiger Gate - obalka komiksove predlohy

Asijské bubliny na plátně + film: Dragon Tiger Gate

 

Během posledních let zažívá západní kinematografie nápor přílivové vlny snímků vlastní provenience natočené na motivy nejrůznějších komiksových předloh. Z pravidla převládají díla a dílka těžící zejména z úspěchu bestsellerů ze zavedených vydavatelských labelů a popularity osvědčených hrdinů. Najdou se však naštěstí i vysoce ceněné adaptace komiksových libret slibujících divákovi nejen extravagantní vizuální podívanou, ale i naprosto civilní zpracování obyčejných každodenních příběhů. Jaká je však situace v Asii? Jaké komiksy poutají pozornost tamních filmařů a následně diváků?     Ovlivňuje asijský komiks a jeho výrazové prostředky svůj filmový průmysl i jinak, než pouze v rovině námětu nebo vizuálního popisu?  

Zastoupeni Valonsko-Brusel

Přednáškové turné Jeana Auquiera

 

   Komiks: nástroj komunikace nebo deváté umění?, tak zní titul přednášky Jeana Auquiera, ředitele bruselského Belgického centra komiksu (Centre Belge du Bande Dessinée), kterou přednese 30. 10 a 1. 11. na svém turné na Univerzitě Karlově v Praze a Masarykově univerzitě v Brně.

Gene Deitch: For the Love of Prague

Gene Deitch: Proč miluju Prahu (speciální projekce)

 

Americký     režisér animovaných filmů Gene Deitch přiletěl do Prahy poprvé 10. října 1958. Měl ukázat českým animátorům, kteří ve studiu Bratři v triku pracovali na krátkých filmech pro amerického producenta Williama L. Snydera, jak animaci vylepšit a zrychlit, aby se zamlouvala americkým divákům. Do smlouvy se Snyderem prosadil klauzuli, že nebude muset v komunistické Praze zůstat déle než 10 dní. Ve studiu se setkal s mladou produkční Zdenkou Najmanovou.... Tušíte správně: zamilovali se do sebe a to, co poté následovalo, překoná i ty nejbujnější představy hollywoodského scénáristy.

 

   Projekce se koná za účasti Gene Deitche, režiséra, animátora, autora komiksů a čestného předsedy poroty Muriel 2007; film    nebyl    dosud uveden    v kinech    , a je promítán exkluzivně v rámci festivalu.