KomiksFEST! > 2007
AARGH! 7

 

Nové číslo sborníku AARGH! vyjde na konci října.     Publicistické části budou dominovat velké rozhovory s Lucií Lomovou a Františkem Skálou, jimž letos oběma vyšla důležitá komiksová alba. Dále zde bude k nalezení medailon Ladislava Vlodka, zapomenutého průkopníka domácího komiksu, dva texty o rumunské scéně a profil legendárního amerického nakladatelství Warren. V     komiksové části budou představeny příspěvky Lucie Lomové, Jiřího Gruse, Tomáše Jirků a Jiřího Husáka, Pavla Čecha, Honzy Bažanta, Tomáše Kučerovského, německého kreslíře Markuse Witzela alias Mawila plus řádka dalších českých, rumunských, polských, slovinských a belgických komiksů.     Obálku speciálně pro sborník vytvořil výtvarník Jakub Rebelka, známý z nedávné výstavy Polský komiks dnes.

Aktuálně na Komiksárium.cz

 

Žid Fagin

 

    Will Eisner přinesl nový pohled na jednu z nejznámějších záporných postav světové literatury. Převyprávěl a domyslel některé epizody románu Oliver Twist ústy Fagina.
   Svým dílem       Žid Fagin se Will Eisner opětovně připomněl nejen jako mistrný tvůrce komiksových příběhů, ale rovněž jako pronikavý společenský a literární kritik.  

Poznaný ďábel

 

    Krátce před KomiksFEST!em vychází kniha Mikea Careyho, mj. komiksového
   scenaristy,       Poznaný ďábel: Felix Castor je exorcista na volné noze s působištěm v Londýně. V době, kdy nadpřirozený svět čím dál víc proniká do pozemské životní reality, je zvlášť žádaným odborníkem. Dobrý exorcista si může účtovat libovolné ceny a žít si na vysoké noze, ale je v tom háček: dříve nebo později může narazit na ducha, který bude silnější než on. A pak přestává legrace.  

plakat k filmu Krrish

Krrish (KomiksFEST! doporučuje)

 

Anotace filmu je neprávem lakonická: "Sci-fi megahit vypráví o Krishnovi, chlapci obdařeném nadpřirozenými schopnostmi, které zdědil po svém otci, jenž zahynul během vědeckého experimentu. Krishna nyní čelí té největší výzvě, když musí zachránit svět před šíleným vědcem, dr. Aryou." Nicméně už její první přečtení nastartuje komiksové stereotypy, které známe z nejednoho superhrdinského komiksu. K maskovanému hrdinovi v hlavní roli přihodíme idylickou barevnost, bollywoodský patos, matrixovskou choreografii bojových scén, muzikálové vsuvky a spider-manovské eskapády. Sečteno podtrženo: Krrish je tříhodinová bollywoodská masáž     pro skutečné komiksové fajnšmekry!  

 

   Film Krrish uvede spřátelený Festival bollywoodského filmu v pátek 12. října v kině Světozor.  

Will Eisner: Zid Fagin

Maxx, Žid Fagin a Voleman 2

 

    Zpávy milé i nemilé přichází z nakladatelských vod.
   Psychedelická drsárna       Maxx Sama Kithe (Wolverine vs. Hulk) se sice finišuje, ale do festivalu vyjít nestihne. Namísto ní se stihne vytisknout kniha       Žid Fagin nedávno zemřelého zakladatele komiksového románu (graphic novel)       Willa Eisnera. Slovy nakladatele: "Eisner přináší nový pohled na jednu z nejznámějších záporných postav světové literatury. Převypravuje a domýšlí některé epizody románu Oliver Twist ústy Fagina. Svým dílem Žid Fagin se Will Eisner opětovně připomněl nejen jako mistrný tvůrce komiksových příběhů, ale rovněž jako pronikavý společenský a literární kritik." Knihu o 128 stranách vydá Netopejr, a bude předběžná cena je 250,- Kč.  

 

Také druhý sešit autorské série Jiřího Gruse     Voleman bohužel vyjde až po festivalu; abychom vás však o jeden z nejoriginálnějších domácích počinů neochudili, najdete     ukázku ze druhého dílu ve festivalovém katalogu a s Volemanem se budete moci seznámit na výstavě     Voleman jedna dvě, kterou autor otevře v kavárně Řehoř Samsa 29. 10. od 19:30.

Sifra Mistra Hanky

Šifra Mistra Hanky...

 

    ... aneb       Pravdivá historie Rukopisů královédvroského a zelenohorského. Dne 16. září 1816 "nachází" Václav Hanka svazek staročeských rukopisů, jejichž datace spadá až do 14. století. Zápas o jejich pravost trvá již 190 let. Nechybí v něm národovecké vášně, přervaná přátelství, nečekaná odhalení, zhroucené kariéry, krvavé mordy.
   Teprve v této knize se ale všechny dosud skryté skutečnosti dostávají na povrch.  

 

Odvážíte se nahlédnout do jejich víru?

 

   Pravdivou historii Rukopisů zná totiž jediný člověk.

 

Jmenuje se Jaroslav.

Mrtvý nebo živý

 

Kancelářská krysa jménem Wesley Gibson si myslela, že je stejná nicka jako všichni ostatní. Jenže pak Wesley zjistí, že je synem "Zabijáka", člena podzemního bratrstva superpadouchů, kteří tajně vládnou světu od roku 1986. A jeho život se navždy změní.