KomiksFEST! > 2007
Smankote!

Šmankote! Křest!

 

Křest kreslených příběhů Spejbla a Hurvínka     Šmankote!, které sepsala Denisa Kirschnerová a nakreslil Tomáš Chlud. Křest pořádá a knížku vydává Netopejr.

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
Smankote!

Šmankote!

 

Milé člobrdinky a člobrdíci! Chcete-li se dozvědět,     proč můj drahý otecko stále vykříkuje     "Šmankote!", zatímco já se cítím     nepochopen, Mánička sem tam v leknutí pípne     "Nebesíčka!" a paní Kateřina od nás stále častěji     odjíždí do lázní a na kurzy - listujte směle dál! Ještě, že     ten Žery mi rozumí! Váš Hurvínek

Parazit: modni cirkus

Netradiční módní přehlídka na KomiksFESTu!

 

   Fashionshop PARAZIT uvádí     stylizovaný módní cirkus Lucie MARES, Marie SILONDI a DRAWetc. - v sobotu 27. října od 19.00 - na KomiksFEST!u v LaFabrice!

Komiksovy svet Josefa Fraska

Komiksový svět Josefa Fraška

 

Výstava komiksových a komiksem inspirovaných děl profesionálního výtvarníka: "Kreslím komiksy do časopisů asi od roku 1991. Nakreslil jsem okolo 1000 listů komiksu (od dětských po erotické časopisy). Od roku 1995 se živím pouze kreslením a grafikou. Maluji pro časopisy, knihy, dětské hry... až po potisky na oblečení a trička pro motorkáře."

Komiks v (polském) dokumentu

 

Promítání     polských dokumentárních filmů s komiksovou tematikou: Portrét Sledě, Odjíždím-zůstávám a Kapitán Tytus Żbik na tajné frontě aneb Stránky z historie polského komiksu.

Ženy v polském komiksu - hrdinky

 

   Hrdinky polských komiksů jsou osobnostmi velice různorodými. Jsou mezi nimi teenagerky, něžné manželky, vampy, sexy letušky, ekoteroristky, asistentky vědců, punkerky, ozdoby socialistických verzí Jamesů Bondů nebo hrdinky odboje z období druhé světové války. Typy ženských postav jsou ovlivněny dějem komiksů, a ten je zase velkou měrou utvářen společenskou a historickou realitou. Přednáška kurátora Michała Słomky (Centrala CECA) doplněná multimediální prezentací.

Sifra Mistra Hanky

Karel Jerie: Šifra Mistra Hanky a jiné příběhy

 

Na letošním KomiksFEST!u bude mít premiéru nové komiksové album     Karla Jerieho na scénář Tomáše Hibiho Matějíčka     Šifra mistra Hanky aneb pravdivá historie RKZ, vydané nakladatelstvím Garamond. Oba autoři se pokusili pomocí komiksového média rozehrát příběh, odehrávající se v několika dějových liniích, a to za pomoci různých malířských a kresebných technik, vložených fotografií, faksimilí a odlišného letteringu (písma). "Nechtěli jsme vytvořit další alternativní kousek, které u nás v poslední době vznikají, ale standardní komiksové album a 'experimentovat' na jeho základě. Přenést experiment z undergroundového prostoru do konvenční podoby a přitom zachovat příběh, který má hlavu a patu," říká k tomu výtvarník.

 

   Vernisáž výstavy a autogramiáda proběhne 30. 10. ve 20:00 v Kavárně Lucerna.