KomiksFEST! > 2007
Hura.cz

Cvičení CO - komiksový workshop Hurá.cz

 

Děsivě blízké burácení vrtulníků ani zděšený jekot prchajícího davu nepřehluší hrozivý rachot kroků gigantického robota. Smete vše, co mu stojí v cestě! Přežijí jen nejsilnější jedinci, schopní adaptace! Předejděme zbytečným obětem! Štestí přeje připraveným a proto je na sobotu 27.10.2007 naplánováno v prostorech obvodního střediska La Fabrika     Cvičení C.O.  

Aktuálně na Komiksárium.cz

 
logo KomiksFEST!u

Kompletní program KomiksFEST!u 2007

 

Festival potrvá celý týden od 27. 10. do 3. 11. a představí celou řadu akcí: přednášky a diskuse, komiksové a výtvarné výstavy, filmy, animace, divadelní představení, workshopy.     Kompletní program den po dni najdete v plné podobě i ke stažení v PDF v tomto článku.

logo KomiksFEST!u

Nákupy, slevy a stánky na KomiksFEST!u

 

La Fabrika v pražských Holešovicích otevře své brány hlavnímu programu festivalu 27. 10. od 10:00, a s touto hodinou pro vás budou připraveny stánky s nejčerstvějšími novinkami i staršími komiksy, komiksová burza, oblíbené figurky, plakáty, buttony, comics-designed T-shirts... A hlavně     speciální ceny a festivalové slevy! Jaké? Dozvíte se v článku!

Barbarella

Barbarella

 

Píše se rok 40 000. Antigravitační sex-bomba     Barbarella je ze svého klidného poletování vyrušena žádostí prezidenta Země, aby zachránila svět před zlými úmysly vědce Durana Durana. Komiksová estetika, erotický pohled a vtipný nadhled     Rogera Vadima vytvořily koncem 60. let vytříběně legrační, podivnou podívanou.

 

   Legendární film podle neméně legendárního komiksu Jeana-Clauda Foresta, kterým se nechal inspirovat i Kája Saudek. V rámci hlavního programu: komiksové soboty 27. 10. v La Fabrice - a to          česky         a          na plátně!      

Mindscape of Alan Moore

V hlavě Alana Moora (Mindscape of Alan Moore)

 

   Alan Moore - spisovatel, umělec, performer, mág - je jedním ze světově nejuznávanějších komiksových scenáristů. Film     V hlavě Alana Moora (Mindscape of Alan Moore) nám jej představí jako novodobého šamana - schopného dosáhnout změn v divákově vnímání manipulací se slovy, obrazy a symboly v nich. Sám autor nás provede svým dětstvím a stoupající kariérou, při níž převracel samou podstatu komiksového média, až ke své současné životní situaci, v níž se věda, spiritualita a společnost prolínají v jeden celek.

 

   Film poběží v rámci hlavního programu: komiksové soboty 27. 10. v holešovické La Fabrice,    v anglickém znění s anglickými titulky.  

Jaromir Plachy: Kmen a jine pribehy

Jaromír Plachý: Kmen a jiné příběhy

 

   V jedné zemi, v jednom lese žil v zemljankách malý lesní kmen. Byl to patriarchát a každý měl jednu ženu, jen náčelník měl mnoho žen. Byli to lovci, kteří se živili lovem obřích veverek, nebo lovili ryby, které chytali na jiné válečníky nebo ženy a děti... Hle, jak kontemplativně začíná čytřiadvacetistránkový komiks Jaromíra Plachého     Kmen. Že se vše záhy zvrtne a do etnoidyly zasáhne samotný Bůh, to je snad zřejmou součástí každého zásadního mytologického příběhu. Příběhu, v němž se snoubí laskavost a morbidita, archaické a moderní, "primitivní" kresba i dynamická animační kamera.

 

Epičtější     Kmen doplňují kratší, náladotvorné příběhy; knižní debut komiksového kreslíře a animátora     Jaromíra Plachého vydává v edici Bublanina SEQENCE o.s.

Pavel Koutsky: Plastic People

Pavel Koutský: Animation unlimited

 

Jen málokterému českému tvůrci se podařilo hájit "barvy a srdce" českého lva na světových animačních kolbištích s takovým úspěchem (a četnými mezinarodními oceněními) a tak osobitým a výjimečným způsobem, jako právě výtvarníkovi, animátorovi, režisérovi a pedagogovi FAMU     Pavlu Koutskému. Díky svému naprosto originalnímu stylu tzv.     totální animace, umocněné neotřele sarkastickým humorem a bravurním kresebným projevem, jako na míru šitým zamýšlenému obsahu, se stal v podstatě "ukazatelem" nového trendu animace.